Biznes na urlopie

Biznes na urlopie

prestiz

Wakacje w Pomorskim Klubie Biznesu to czas wypoczynku i regeneracji sił. Badania przeprowadzane corocznie wśród członków klubu pokazują, że wypoczynek pnie się w górę na liście priorytetów.

Jeszcze kilka lat temu często na pytanie o plany urlopowe nasi członkowie odpowiadali - „A co to jest urlop?” albo „Nie bardzo mogę, zbyt dużo spraw. Może jakiś weekend.” – mówi Robert Koślicki Prezes Zarządu Pomorskiego Klubu Biznesu. Tegoroczne badanie pokazało już zupełnie cos innego. Pomorscy biznesmeni uznali wypoczynek za bardzo ważny element życia I co najdziwniejsze, nieodzowny element pracy. Tak pracy! Praca i odpoczynek to elementy, bez których nie można poprawnie egzystować.

W tym roku nasze badania dotyczące planów urlopowych członków klubu związane były z promowaną przez Pomorski Klub Biznesu akcją „WYBIERAM POMORSKIE”. Czy pomorscy biznesmeni wybierają pomorskie?

- Z zapartym tchem obserwowaliśmy napływające wyniki - wspomina Artur Kowalczyk wiceprezes klubu. - Obawialiśmy się, że ankietowani wskażą w większości ciepłe i egzotyczne kraje. Zdziwił nas jednak wysoki odsetek odpowiedzi wskazujących na wybór regionalnych destynacji. Skłamalibyśmy mówiąc, że większość chce spędzić wakacje na Pomorzu, jednak spora grupa respondentów wspomniała, że urlop pozwoli im spędzić czas na plaży, na Półwyspie Helskim czy odwiedzić pobliskie Kaszuby - dodaje Artur Kowalczyk.

Jeden z komentarzy do ankiety mówił: „W ciągu roku nie mam czasu na wypad do Jastarni czy Juraty. W wakacje muszę to nadrobić”.

- Cieszy nas rosnący patriotyzm lokalny - mówi prezes Koślicki dodając: - Zależy nam, aby z roku na rok rosło zainteresowanie naszym regionem, tak turystów jak i inwestorów. Lato to na Pomorzu dobry czas dla przedsiębiorców, głównie z branży związanej z turystyką. Pomorski Klub Biznesu upatruje olbrzymie szanse na to, aby turystów, a co za tym idzie i wpływów, było jeszcze więcej w kolejnych latach. Musimy po prostu pokazać światu, w jakim wspaniałym regionie żyjemy.

Gościnność i życzliwość mieszkańców Pomorza znana jest w całej Polsce. Zachwalają ją goście z zagranicy. W szybkim tempie przybywa turystów z Wielkiej Brytanii, Skandynawii, ale również z Hiszpanii - to dzięki nowym połączeniom lotniczym.

Pomorski Klub Biznesu odpoczywa i zbiera siły, by powrócić we wrześniu z nowymi działaniami do realizacji zadań statutowych i rozwijania regionu pomorskiego. Już w sierpniu będziecie Państwo mogli poznać szczegółowe plany. Miłych wakacji. pkb