Leki zamknięte w kosmetykach

Nie bez powodu Duńczycy są najszczęśliwszym narodem na świecie. I mam tu na myśli nie  tylko wysokie świadczenia socjalne, czy atrakcyjny rynek pracy, ale także doskonałe rozwiązania np. w zakresie kosmetologii. Przedstawiciele duńskiej marki kosmetyków medycznych Beaute Pacifique tym razem zawitali do Sopotu, by sprawdzić wiek i kondycję naszej skóry. Jakie są tego efekty?

Sopocka Fabryka Urody dr Zdzitowiecki zaprosiła panie na bezpłatne badanie skóry za pomocą tzw. dermoscanera. To pierwsze urządzenie tego typu, które nie tylko jest w stanie ocenić stan naszej skóry, ale także jej możliwości regeneracyjne. Badanie trwało dosłownie kilka sekund (przyłożenie skanera do policzka), za to pozwoliło mi przekonać się, że zdecydowanie zaniedbałam swoją cerę w ostatnim czasie. 

Choć każdego dnia staram się dbać o moją skórę, to okazuje się, że do ideału jest jej bardzo daleko. Na ekranie komputera zobaczyłam obraz, przypominający zdjęcie ultrasonograficzne. Wykazało ono, że struktura skóry nie jest „gęsta”, a to oznacza, że jest w niej mało kolagenu, a tym samym bardzo podatna na procesy starzeniowe oraz wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Wynika to przede wszystkim z nadmiernej ekspozycji na słońce (lubię się opalać, nic na to nie poradzę), choć nie tylko. Porady dotyczące tego, jak powinnam zadbać o kondycję mojej cery otrzymałam od Vivi Holk, dyrektor firmy Beaute Pacifique. 

Zbadała pani cerę wielu osób na całym świecie. Z jakimi problemami skórnymi najczęściej borykają się Polki?

Tutejszy klimat jest dość suchy, co sprawia, ze skóra jest również przesuszona. Jednocześnie wiele osób ma bardzo tłustą cerę, która również wymaga specjalnej pielęgnacji. Zwykle Polki maja też jasną karnację, tym bardziej więc powinny unikać słońca. Polski jednak lubią się opalać, trudno to niestety pogodzić. Kolejnym problemem są zaczerwienienia, głównie okolicy nosa i tzw. strefy T. Zresztą problemy skórne Polek są bardzo podobne do tych, z którymi muszą radzić sobie mieszkanki Danii.

Co powinno być najważniejsze w naszej codziennej pielęgnacji?

Najważniejszym krokiem jest oczyszczanie. Nasza skóra, aby móc się odpowiednio regenerować, musi być dokładnie oczyszczona ze wszystkich zanieczyszczeń, jakie zgromadziła w ciągu dnia. Często więc uczymy, głównie młode osoby, by pamiętały np. o demakijażu. Czasem wracają po długiej imprezie i zwyczajnie nie chce im się zmywać makijażu. To jednak bardzo ważne, by zanim położymy się spać, umyć dokładnie twarz. Nie bez znaczenia jest także to, jakie produkty do pielęgnacji wybieramy. Powinny być one spersonalizowane i dobrane konkretnie do naszych potrzeb i trybu życia.

Co zatem wyróżnia kosmetyki Beaute Pcifique?

Przede wszystkim są to dermokosmetyki, a więc zapewniają one nie tylko pielęgnację, ale także pozwalają uzyskać efekt bliski preparatom farmakologicznym. Pomagają redukować objawy starzenia się skóry i zmniejszają objawy cellulitu. Efekty stosowania produktów marki Beaute Pacifique zostały udowodnione podczas badań przeprowadzonych z użyciem medycznego ultradźwiękowego skanera skóry. Co ważne, należy stosować je regularnie przez okres kilku miesięcy – są bardzo wydajne, więc opakowanie bez przeszkód na tyle czasu nam wystarczy. Pierwsze pozytywne i trwałe zmiany zauważymy już po ok. trzech miesiącach stosowania. Warto wówczas ponownie wykonać badanie przy użyciu skanera i na własne oczy przekonać się, czy było warto.

 

69
06/2016

Rodzice chcieli, aby został weterynarzem. On sam bardziej widział się w roli ekonomisty. Ostatecznie został żeglarzem.