Wicemistrzowie ze Sierry

Lech Sokołowski i Małgorzata Brodowska wicemistrzami Polski w golfie! Reprezentanci Sierra Golf Club tytuły wywalczyli podczas turnieju Citi Handlowy XIV Mistrzostwa Polski Seniorów, rozegranego na polu Gradi GC w Brzeźnie koło Wrocławia. 


Matylda Promień

Rywalizacja wśród mężczyzn toczyła się pod dyktando Michaela Flindta. Duńczyk, który jeszcze niedawno startował jako zawodowiec, wśród amatorów wyraźnie się wyróżniał. Świadczy o tym wynik - 212 uderzeń w trakcie trzech rund to o 1 uderzenie poniżej par (limitu) pola. 

W tej sytuacji Lechowi Sokołowskiemu pozostała walka o drugie miejsce, a jego rywalem był Michał Poniż (First Warsaw G&GC). Po trzech rundach obaj zawodnicy mieli po 230 uderzeń. O wicemistrzostwie Lecha Sokołowskiego zadecydowała zasada countback, czyli lepszy wynik w ostatniej rundzie. Warto odnotować, że czwarte miejsce zajął inny reprezentant Sierra Golf Club, Henryk Konopka. 

Równie zacięta rywalizacja była wśród kobiet. Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC) wygrała z Małgorzatą Brodowską zaledwie jednym punktem. Po raz pierwszy podczas turniejów mistrzowskich zostały przyznane także medale w kategorii seniorów masters. Brązowy medal zdobył Antoni Wierciński, również reprezentujący Sierra GC.