Porsche i Tenis

Krzysztof Stenzel największym wygranym turnieju tenisowego Porsche Cup 2016. Na kortach Lechia Tennis Club nie miał on sobie równych zarówno w singlu, jak i w deblu w parze z Tomaszem Boguckim. 


Matylda Promień

W finale singla Stenzel spotkał się z Bronisławem Trzpisem. Ci dwaj znani w środowisku tenisa amatorskiego zawodnicy stworzyli znakomite widowisko. Dwie godziny walki na korcie upłynęło pod znakiem efektownych zagrań z głębi kortu, jak i przy siatce. Nie zabrakło przełamań, a wszystko ostatecznie rozstrzygnął tie-break, w którym Bronisław Trzpis musiał uznać wyższość rywala. 

Nie mniej emocji było w meczu o trzecie miejsce, które po trzysetowym pojedynku wywalczył Tomasz Kurpisz. W deblu, w meczu o pierwsze miejsce Krzysztof Stenzel i Tomasz Bogucki pokonali Radosława Webera i Michała Armatyńskiego, trzecie miejsce zajęli zaś Bronisław Trzpis
i Wiesław Kaszubowski. 

Turniej był także okazją do biznesowej integracji, nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, a na miłośników motoryzacji czekały najnowsze modele samochodów marki Porsche zaprezentowane przez sopockiego dilera Porsche Centrum Sopot.