Luksus nad Motławą

Luksusowe jachty, samochody, biżuteria, moda, kosmetyka, alkohole, maszyny lotnicze, nowe technologie, ekskluzywne apartamenty, domy hybrydowe, hotelarstwo to tylko niektóre branże obecne na trzeciej edycji Pomorskiego Rendez Vous. Impreza odbyła się wyspie Ołowianka w Gdańsku. Pojawiło się na niej ponad 800 gości z Polski i zagranicy, w tym znane osobowości ze świata biznesu, sztuki, kultury, sportu i mediów.

Trzecia edycja imprezy Pomorskie Rendez Vous organizowana przez sto-

cznię Sunreef Yachts okazała się spektakularnym festiwalem luksusu. Ponad 50 marek premium sprawiło, że gdańska wyspa Ołowianka na kilka godzin zamieniła się w... polski Dubaj. Luksus z absolutnego topu. Wśród gości zauważyliśmy m.in. Edytę Górniak, Joannę Przetakiewicz, Agnieszkę Jastrzębską, Borysa Szyca, Dariusza Michalczewskiego, Mateusza Kusznierewicza, czy Jarosława Bieniuka.

Prezentacji luksusowych dóbr i usług towarzyszyły koncerty gwiazd: Anny Marii Jopek z zespołem oraz Gosi Bańki w repertuarze Haliny Poświatowskiej zaproszonych przez jednego z partnerów – firmę Yamaha. Na specjalne zaproszenie prezesa Francisa Lappa przed gdańską publicznością wystąpiły tancerki z rewii paryskiej prowadzonej przez Aleksandrę Kędzierską - Fontaine oraz piosenkarka Nathalie Cohen.

Jednym z głównych punktów programu była premiera kolekcji domu mody LA MANIA Jesień-Zima 2016-2017 prowadzonego przez Joannę Przetakiewicz.

- To wydarzenie jest nam bardzo bliskie, ponieważ mamy tutaj swój butik w Klifie, po drugie są tutaj marki made in Poland, takie jak Sunreef Yachts, która jest naszym partnerem od samego początku oraz Inglot, z którym stworzyliśmy ostatnio swoją całą linię. To są firmy, z których jesteśmy dumni, z którymi chcemy się utożsamiać – podkreślała Przetakiewicz.

Wcześniej na wybiegu modelki zaprezentowały bieliznę marki Laura Lingerie. To trójmiejska marka stworzona przez właścicieli Sunreef Yachts, Katarzynę i Francisa Lapp. Goście Pomorskiego Rendez - Vous mogli obejrzeć najnowszą, letnią kolekcję. 

Największe wrażenie sprawiały jednak świeżo zwodowane katamarany: żaglowy Sunreef Supreme 68 oraz motorowy 70 Sunreef Power. Branżę moto reprezentowały firmy: Mercedes BMG Goworowski, Audi Centrum Gdańsk, British Automotive – Jaguar, Aston Martin, Land Rover, Porsche Centrum Sopot oraz Lexus.

- W tym roku prezentujemy nasze najnowsze i najbardziej wyjątkowe modele. Przedstawiamy najnowszą odmianę Mercedesa SL63 AMG, S Klasę Cabrio, AMG GT oraz limitowaną do 250 sztuk A Klasę 45 AMG w wersji Petronas – podkreślił Boris Turzyma - Patocki, Mercedes-Benz BMG Goworowski.

Poza tym, eksponowany był również prywatny samochód organizatora imprezy – unikalny Mercedes SLS AMG GT z ostatniej serii tego modelu. Z kolei Porsche Centrum Sopot przedstawiło “letnie” modele – roadster 718 Boxster oraz 911 Cabrio w wersji 4S. Aston Martina reprezentował m.in topowy model Vanquish, Audi modele RS 6 i S8, Lexusa usportowione GS-F i RC-F w wersji coupe, a Jaguara model F-Pace, pierwszy SUV w historii tej marki. 

O walory smakowe zadbała m.in. firma Olewnik oraz Hotel Haffner. Ponadto, w show-room'ie renomowanego producenta kuchni Gaggenau, goście mogli oglądać wspaniały pokaz „live cooking’u” w wykonaniu utytułowanego szefa kuchni – Witolda Iwańskiego. O słodszą stronę zadbała firma T. Deker, która w trakcie upalnego, piątkowego popołudnia, serwowała orzeźwiające sorbety. Gościom nie także brakowało doskonałych trunków, w tym bąbelków szampana Mumm od firmy Pernod Ricard czy wyśmienitych drinków na bazie Chivasa.

Wśród rzeczy unikatowych pojawiły się m.in.: fortepian Bösendorfera - jeden z 30 egzemplarzy limitowanej serii modelu Chopin, czy serwis Emipre, zaprojektowany w 1932 r. dla prezydenta Mościckiego, który jest obecnie oficjalną zastawą w Belwederze. Na Pomorskim Rendez-Vous miała też miejsce premiera nowej linii Future Line i Sport Line zaprojektowanej specjalnie dla Domów Hybrydowych i Standardu Multi-Comfort przez studio Arch-Deco z Gdyni założone przez Zbigniewa Reszkę oraz Michała Baryżewskiego. Przy nieustającym wyścigu technologicznym biuro wykorzystuje najnowsze osiągnięcia dla kreowania współczesnych rozwiązań architektonicznych. Na uwagę zasługuje również firma Invest Komfort, która specjalnie na tą okazję zorganizowała rejsy do swojej inwestycji Brabank Apartamenty nad Motławą.

- Już w 2013 roku, kiedy organizowaliśmy Pomorskie Rendez-Vous po raz pierwszy, wiedziałem, że Polacy są gotowi, by doświadczać luksusu na najwyższym poziomie. Jestem dumny, że udaje nam się każdego roku zaprosić do współpracy coraz większą liczbę partnerów, a nasza inicjatywa staje się obowiązkowym wydarzeniem wielbicieli sektora ekskluzywnego - podsumował Francis Lapp, prezes Stoczni Sunreef Yachts.

69
06/2016

Rodzice chcieli, aby został weterynarzem. On sam bardziej widział się w roli ekonomisty. Ostatecznie został żeglarzem.