Biznes pod żaglami!

Sail Service i Sono Idoni Sailing Syndicate znajdują się na czele stawki po dwóch rundach Biznes Ligi Żeglarskiej. W walce o podium liczy się także załoga W Ślizgu!, magazynu sportów wodnych wydawanego przez spółkę Prestiż Trójmiasto. 


Max Radke

Biznes Liga Żeglarska to projekt skierowany do świata biznesu - jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników, tworzenia atmosfery pracy zespołowej, czy też wzmacniania relacji biznesowych i budowania networkingu. Przede wszystkim jednak jest świetnym projektem do podnoszenia swoich umiejętności żeglarskich oraz sprawdzenia na czym polega prawdziwe żeglarstwo regatowe.

Dwie pierwsze edycje, rozegrane w roku 2015, wygrała załoga Sono Idoni Sailing Syndicate. Obrońcy tytułu w tym roku mają trudniejsze zadanie, gdyż do rywalizacji przystąpiła ekipa Sail Service złożona z doświadczonych żeglarzy. I to właśnie ta drużyna rozpoczęła najlepiej pierwszą rundę tegorocznych zmagań, wygrywając dwa pierwsze wyścigi, co bardzo mocno podrażniło obrońców tytułu. Kolejne trzy biegi to popisowa żegluga zwycięzców poprzedniej edycji BLŻ, co w ostatecznym rozrachunku zapewniło im wygraną. Sail Service ostatecznie zakończył zawody na drugiej pozycji. 

Zacięta walka o trzecie miejsce trwała do ostatniego biegu pomiędzy zespołami W Ślizgu!, Orlex oraz Eurocast. Końcówka należała do przedstawicieli żeglarskiego magazynu i to właśnie W Ślizgu! w końcowym rozrachunku stanął na najniższym stopniu podium. Załogę stanowią wydawcy W Ślizgu! i Prestiżu, Michał Stankiewicz i Jakub Jakubowski oraz Tomasz Barudin (D.A.D. Sportswear) i Rafał Sawicki, współwłaściciel GSC Yachting i felietonista W Ślizgu! 

Druga runda Biznes Ligi Żeglarskiej upłynęła pod znakiem silnego wiatru i całkiem sporej fali. Organizatorzy podjęli decyzję, iż wyścigi rozegrane zostaną na refach oraz bez genakerów. Mimo zmniejszenia ożaglowania, załogi i tak musiały włożyć ogrom pracy, aby prawidłowo prowadzić swoje Delphie 24. Wiatr utrzymywał się w granicach 15-20 węzłów, co dla amatorskich załóg uczestniczących w Lidze było już nie lada wyzwaniem. Dzięki takiej decyzji walka na trasie regat była niezmiernie wyrównana, a sytuacji kontaktowych między jachtami było naprawdę wiele. 

Klasą dla siebie była załoga Sail Service, która wygrała 5 z 6 wyścigów. Gdański producent żagli objął prowadzenie w "generalce" i wyraźnie zasygnalizował, że w tej edycji BLŻ liczy się dla niego tylko zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła załoga Sono Idoni Sailing Syndicate, która wyprzedziła trojmiasto.pl. Załoga W Ślizgu! tym razem miała pecha. Z powodu awarii na jachcie musiała wcześniej wrócić do portu i nie wzięła udziału w dwóch ostatnich wyścigach, będąc ostatecznie sklasyfikowana na piątym miejscu. W klasyfikacji generalnej nasza załoga zajmuje 4 miejsce z taką samą ilością punktów co trzeci Team Orlex.