KLASYKI MERCEDESA W GDAŃSKU

Adenauer, Pagoda, Kubuś, Skrzydlak, Beczka – to tylko kilka z przydomków, jakie zyskały sobie klasyczne Mercedesy. Pojawiły się one w Gdańsku w liczbie ponad 85 sztuk. Każdy był wyjątkowy, wiele z nich bardzo „starych”, a niektóre wartę fortunę. StarDrive 2016 był największym zlotem zabytkowych modeli tej marki w Polsce.

Wśród unikatów, które pojawiły się w Gdańsku był między innymi model 230 Cabrio serii A z 1938 roku. Wyprodukowano ich zaledwie 38 sztuk! Na tle pięknie odrestaurowanych Mercedesów wyróżniał się model W21 typ 200 Cabrio z okresu przedwojennego, który był w stanie „oryginalnym”, z naturalną patyną, ale w pełni sprawny technicznie. 

Zobaczyć można było też Sanitar Krankenwagen – czyli karetkę, zbudowaną na bazie modelu 170. Egzemplarz pochodzący z 1951 jest najprawdopodobniej jedynym takim samochodem w Polsce. O ekspozycję najnowszych modeli zadbał z kolei partner wydarzenia, dealer Mercedes-Benz BMG Goworowski, który zaprezentował między innymi modele AMG GT, najnowsza Klasę E oraz GLE SUV.