Tradycja i nowoczesność

Kameralne, charakteryzujące się nowoczesną architekturą oraz prestiżową lokalizacją,  gwarantującą ciszę, dyskrecję z jednej strony i komunikacyjny komfort z drugiej - takie są najbardziej luksusowe i wizjonerskie inwestycje deweloperskie dedykowane najbardziej wymagającym klientom. 


prestiz

Jeśli chcesz mieszkać jednocześnie w mieście i poza nim, korzystać z uroków miasta, ale w mgnieniu oka zanurzyć się w zupełnie innym świecie, gdzie prym wiodą cisza, doskonale utrzymana, parkowa zieleń, oczka wodne, a nade wszystko, o kilka kroków od domu morze po horyzont - zamieszkaj w Neptun Parku w Gdańsku. 

- Na atrakcyjność nieruchomości wpływają trzy aspekty - lokalizacja, lokalizacja oraz lokalizacja - tak żartobliwie określamy nasze perełki, czyli najbardziej unikatowe inwestycje i mieszkania -  mówi Anastazja Mierosławska z White Wood Nieruchomości w Gdyni, biura które prowadzi sprzedaż tej inwestycji. - Neptun Park, o którym klienci mówią „nadmorski prestiż” z pewnością jest inwestycją najlepiej zlokalizowaną w Trójmieście. Osiedle to posiada wszystko co moglibyśmy sobie wymarzyć, odległość do linii brzegowej liczy zaledwie 100 metrów, droga prowadząca do plaży biegnie przez park, a z okien rozciąga się zjawiskowy widok na Zatokę - dodaje Anastazja Mierosławska. 

W Trójmieście ostatnimi czasy powstaje wiele luksusowych, często kameralnych osiedli z dużym potencjałem inwestycyjnym. Jak przekonują eksperci z White Wood Nieruchomości, stopa zwrotu jaką można uzyskać z inwestycji w dom lub apartament w dobrej lokalizacji jest zaskakująco wysoka. 

- Jako specjaliści rynku premium mamy dostęp do najlepszych inwestycji w całym Trójmieście. Warto zwrócić uwagę na przykład na TRE MARE Residence - inwestycja wyśmienicie położona na pograniczu Sopotu oraz Gdańska, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Polecam też Nadmorski Dwór - miejsce to cenią sobie mieszkańcy oraz rodziny z dziećmi, ponieważ jest otoczone z trzech stron zielenią. W Sopocie, tuż przy plaży Blue Marlin Apartamenty, czy Villa Fryderyka i Villa George Sand - mówi Paweł Podbielski z White Wood Nieruchomości.

Jest w nas jakaś tęsknota za tym, co dawne. Lubimy stare filmy, z rozrzewnieniem wspominamy potrawy zapamiętane z dzieciństwa i z przyjemnością powracamy do miejsc, w których kiedyś byliśmy. Nasze przywiązanie do historii i tradycji nie pozostało niezauważone przez deweloperów, którzy coraz częściej proponują nam inwestycje łączące przeszłość z teraźniejszością. 

- Myślę, że to nie trend tylko nasza konsekwentnie poszerzająca się świadomość. Sięgamy do źródeł, do przeszłości, czerpiemy siłę z korzeni i z szacunkiem oraz wdzięcznością patrzymy w przeszłość – tę swoją małą prywatną, ale i tę szerszą, historyczną. Szukamy w otaczającej nas rzeczywistości trwałych wartości. Wcale już tak nie biegamy za tym tylko co się świeci, a coraz bardziej doceniamy to, co trwałe i ważne. Chcemy otaczać się tym i wychowywać tak dzieci. Wielu klientów o tym mówi i wielu wybiera miejsca z duszą, które ich inspirują - mówi Anna Wieruszewska z En Casa Premium Real Estate, warszawskiej agencji nieruchomości.

Tak jest między innymi w przypadku apartamentowca La Playa Palace w Sopocie. Ta jedna z najbardziej luksusowych i oryginalnie zaprojektowanych inwestycji powstaje przy ulicy Wosia Budzysza 4, w dawnym pałacyku, w którym jeszcze kilka lat temu mieścił się Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Pałacyk wybudowany został w latach 1899 - 1900 przez architekta E. A. Heinemanna z Lęborka. 

- W Pałacyku zachowały się też fragmenty malowideł oraz oryginalnej posadzki. Odkryte malowidła zostały odrestaurowane i wpisały się w architekturę wnętrz. Projekt wykorzystuje elementy inspiracji secesją, a neobarokowy styl inwestycji uwzględnia także zdobycze współczesnych najlepszych światowych rozwiązań architektonicznych. Zestawienie obu, na pozór nie wpisujących się nawzajem w siebie stylów, pozwoliło uzyskać charakter inwestycji nieznany dotychczas na polskim rynku nieruchomości - mówi Anastazja Mierosławska z White Wood Nieruchomości w Gdyni, biura które prowadzi sprzedaż tej inwestycji.

Tuż obok zabytkowego pałacyku inwestor buduje też zespół apartamentowy La Playa Apartments. Znajdzie się tam 27 apartamentów wykończonych pod klucz, a inwestycję otaczać będzie pięknie zaprojektowany zespół parkowo - ogrodowy. Apartamenty w La Playa Apartments cieszą się sporym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Trójmiasta. Ci z kolei rozglądają się za ciekawymi inwestycjami nie tylko w naszym regionie. Najbardziej wymagający zwracają uwagę na inwestycje wychodzące poza schematy, odważne, wręcz wizjonerskie. Przykład? Ford Cze w Warszawie. 

To aktualnie jedna z najbardziej atrakcyjnych inwestycji w Polsce, realizowana na prywatnej wyspie otoczonej fosą. Na teren inwestycji wjeżdża się historycznym, zwodzonym mostem. W latach 80-tych XIX w. fort był elementem pierścienia umocnień carskiej Twierdzy Warszawa. W latach międzywojennych mieścił fabrykę amunicji. We wrześniu 1939 r. był punktem obrony. Po wojnie, pod wojskową jurysdykcją teren i obiekty niszczały. Nowe życie tchnął w nie inwestor, firma Myoni Group. 

- Kiedy widzisz dziesięciohektarowy, zarośnięty drzewami i krzakami teren otoczony fosą, możesz sobie pomyśleć „O, zbuduję tu pięć apartamentowców po 11 pięter, trzy po 6 pięter, dwa place zabaw i 12 lokali usługowych”. A możesz też usiąść na wale pośrodku tego terenu z notesem, ołówkiem i zakreślić drzewa, których nigdy nie pozwolisz wyciąć oraz miejsca, w których zrobisz pomost, żeby móc z synem łowić ryby. Potem policzysz jak duże muszą być okna, żeby nasycić się widokiem zieleni prowadzącej do wody i łabędzi tu pływających. Z okien trzeba widzieć to, co tu ma największą wartość, a budynki mają się wtapiać w naturalne środowisko - mówi Małgorzata Podbielska z En Casa Premium Real Estate, biura prowadzącego sprzedaż wspomnianej inwestycji.

Na terenie pełnym zieleni z łatwością zapomni się, że to centrum Mokotowa, a do Placu Trzech Krzyży jest 8 minut drogi. Na terenie Fortu Cze znajdzie się 13 domów wolnostojących (przeznaczenie hotelowe) z ogródkami i bezpośrednim dostępem do fosy, 2 kameralne budynki z 13 apartamentami (przeznaczenie hotelowe) w każdym, 1 budynek z 30 lokalami o powierzchni ok. 35 m2 oraz 2 budynki usługowe. Do dyspozycji mieszkańców będzie basen, fitness, sauny, place zabaw. Zagospodarowane zostaną także przedwojenne koszary, w których swoje miejsce znajdą najbardziej prestiżowe restauracje.

- Trzeba było wiele odwagi, by zacząć realizować ten projekt, bo zarówno teren jak i wizja jego zagospodarowania były obarczone większym niż standardowe realizacje ryzykiem. Nikt jeszcze nie przetarł tego szlaku, a ci którzy próbowali raz zainwestować na terenie Fortu ponieśli porażkę. Nie wiadomo było czy potencjalnym klientom spodoba się pomysł i czy będą za to chcieli płacić. Nie wiadomo było, czy konserwator zabytków zgodzi się na proponowane rozwiązania oraz jakie niespodzianki czekają na terenie dawnego terenu wojskowego. Niemniej jednak gry z dużą stawką ryzyka przynoszą więcej satysfakcji i przyciągają jak magnes - przekonuje Małgorzata Podbielska.

Zarówno La Playa Palace, jak i Fort Cze to przykłady miejsc, w których duch minionych lat przeplata się z nowoczesną architekturą, przestrzeń wnętrz z przestrzenią otaczającej natury, prestiż z lekkością. Są to bezkompromisowe miejsca do życia.

Polecane artykuły

nic
69
06/2016

Rodzice chcieli, aby został weterynarzem. On sam bardziej widział się w roli ekonomisty. Ostatecznie został żeglarzem.