Legendy rocka w Dolinie Charlotty

Carlos Santana, Deep Purple, Whitesnake, Mike&The Mechanics, Marillion, Suzi Quatro, The Sisters of Mercy - to zagraniczne gwiazdy 10 edycji Festiwalu Legend Rocka, który tradycyjnie już odbędzie się w Dolinie Charlotty. Impreza odbywa się w liczącym 10 tys. miejsc amfiteatrze. 


Max Radke

Festiwal otworzy koncert Suzi Quatro. Amerykańska wokalistka i basistka to największa gwiazda glam rocka lat 70-tych, która z powodzeniem występuje non stop na całym świecie. Suzi sprzedała astronomiczna ilość 50 milionów płyt w czasie swojej kariery. Quatro podbiła cały świat ekspresyjnymi, prostymi, rockowymi piosenkami. Energiczna, ładna dziewczyna w skórzanym kombinezonie z gitarą w ręku była nowym zjawiskiem na scenach muzycznych. Quatro otworzyła drogę dla wszystkich dziewczyn, które chciały śpiewać rockowe numery. Bez Suzi nie byłoby zespołów The Runaways czy The Bangles. Zanim Amerykanka pojawi się na scenie, publiczność będzie się bawić przy koncercie Kasi Kowalskiej. Polska wokalistka to marka sama w sobie, a jej muzyka to rockowy rollercoaster.

Carlos Santana, jeden z najlepszych i najbardziej lubianych gitarzystów rockowych na świecie, to dla festiwalu artysta szczególny, tak samo jak dla niego samego Dolina Charlotty jest miejscem wyjątkowym. W lipcu 2013 r. podczas swojego pierwszego koncertu w Dolinie Charlotty, Santana przerwał koncert i stwierdził - Charlotta to mój nowy dom! Mówił prawdę, bo wrócił tu w lipcu 2015 r. i przyjedzie do niej po raz trzeci (8 lipca).

25 lipca będzie należał do Marillion i Mike&The Mechanics. Tą pierwszą grupę Dolina Charlotty miała już zaszczyt gościć podczas IV edycji Festiwalu. Grupa Marillion powstała w 1979 roku w Aylesbury, w Anglii. Fantastyczny sukces w całej Europie płyty „Misplaced Chilhood” z hitami „Kayleigh” i „Lavender” z 1985 r. wyniósł zespół na szczyty list przebojów.  W 1987 roku grupę opuścił charyzmatyczny wokalista Fish.  Na jego miejsce pojawił się Steve Hogarth z The Europeans i z powodzeniem udźwignął ciężar bycia wokalistą. 

Drugą Gwiazdą tego wieczoru będzie długo wyczekiwany zespół Mike and The Mechanics. To pierwszy koncert tej grupy w Polsce. Mike & The Mechanics to zespół założony przez znanego z Genesis gitarzystę Mike'a Rutherforda. Formacja powstała w 1985 roku, gdy Mike postanowił prowadzić własny zespół, niezależnie od grania w Genesis . Przez lata grupa nagrała mnóstwo hitów, zespół zmieniał skład, a nawet zawieszał działalność. W repertuarze koncertowym są wszystkie przeboje zespołu jak i 2 lub 3 utwory z repertuaru grupy Genesis.

Deep Purple, najgłośniejszy zespół rockowy świata, pionierzy hard rocka i heavy metalu grali już tu na V Festiwalu Legend Rocka. 24 lipca 2011 roku amfiteatr pękał w szwach, a wykonanie „Smoke on the Water” sprawiło, że nikt z obecnych nie był w stanie usiedzieć na miejscu. Wielotysięczny chór głosów akompaniował wykonawcom. Było to niezapomniane przeżycie dla widzów, jak również dla samych artystów, którzy postanowili zagrać w Dolinie Charlotty ponownie (26 lipca). 

The Sisters of Mercy to legendarna, brytyjska grupa rockowa prowadzona przez charyzmatycznego wokalistę, kompozytora i autora tekstów Andrew Eldritcha. Ponura, post punkowa, gitarowa muzyka zjednała grupie natychmiast wielka rzeszę fanów na całym świecie. W Dolinie Charlotty zagrają 5 sierpnia. Dzień później fani cieszyć się będą koncertem Whitesnake. To jeden z najbardziej popularnych zespołów nurtu hard rock na świecie. Założycielem zespołu jest wokalista David Coverdale, który wcześniej, przed rokiem 1977, śpiewał w Deep Purple i nagrał dwa albumy solowe.

Festiwal Legend Rocka to impreza, która słynie z urokliwego miejsca, ponadczasowej muzyki, niezapomnianych wrażeń i wspaniałej organizacji. Koncerty w Dolinie Charlotty charakteryzują się niezwykłą atmosferą, która pozwala cieszyć się muzyką w wyjątkowy sposób. Ze względu na przepiękne usytuowanie amfiteatru i jego kameralność, kontakt z muzykami nie jest utrudniany przez tłumy ochroniarzy i metalowe zapory barierek, co daje poczucie niesamowitej bliskości z artystami. 

69
06/2016

Rodzice chcieli, aby został weterynarzem. On sam bardziej widział się w roli ekonomisty. Ostatecznie został żeglarzem.