Galeria Glaza Expo świętuje

Zbiorową wystawą grafiki i rysunku "Oto Gdańsk" obchody 25-lecia zainaugurowała galeria Glaza Expo Design. Jesienią  kolejne dwa wydarzenia: zbiorowa wystawa rzeźby, podczas której zostanie odsłonięta przed galerią pamiątkowa ławka im. Weny Twórczej oraz zbiorowa wystawa malarstwa 50 dzieł 50 artystów w Europejskim Centrum Solidarności.


Matylda Promień

Galeria sztuki i wzornictwa przemysłowego Glaza Expo Design powstała w kwietniu 1991 roku z inicjatywy Barbary i Tomasza Glazy. Z początku, działalność galerii skupia się wokół idei sztuki użytkowej, jednak szybko staje się ona miejscem twórczej wymiany myśli malarzy rysowników i rzeźbiarzy, przyciągając najznamienitsze nazwiska polskiej sceny artystycznej. Dziś to jedno z najważniejszych miejsc na artystyczno - kulturalnej mapie Trójmiasta. 

Założycielom i zespołowi galerii od lat niezmiennie przyświeca cel tworzenia miejsca stanowiącego przeciwwagę dla przeciętności i odwołującego się do wrażliwości każdego klienta z osobna. Przy ul. Długi Targ 20/21 w Gdańsku swoje prace wystawiają artyści z różnych dyscyplin sztuki. Galeria obecnie współpracuje z grupą około dwustu artystów. W gronie tym znajdują się już uznani na rynku sztuki twórcy, jak i młode talenty.

 W ofercie galerii znajdziemy dzieła ze wszystkich dyscyplin sztuk, w tym sztuki użytkowej. Właściciele galerii organizują również wernisaże, wystawy i spotkania. Starają się także integrować środowiska twórcze, biznesowe oraz organizacje pożytku publicznego.