Nowa jakość na Świętojańskiej

84 komfortowe mieszkania i luksusowe apartamenty o powierzchni od 34 do 126 m2 oraz penthousy z widokiem na Zatokę Gdańską na ostatnich piętrach - tak prezentuje się kamienica Baltiq Plaza przy ul. Świętojańskiej w Gdyni. Ta jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych w Trójmieście została uroczyście otwarta. 


Matylda Promień

Inwestycję, według projektu pracowni Wolski Architekci, zrealizowała firma Moderna Investment, znana z takich projektów jak Kamienica Moderna, Nautikka, czy Lighthouse. Baltiq Plaza to pierwsza od kilkudziesięciu lat nowa kamienica przy ulicy Świętojańskiej. To dwubryłowy budynek połączony dwiema podziemnymi kondygnacjami. Na poziomie -2 znalazło się miejsce dla bardzo pojemnej hali garażowej, na poziomie -1 zaplanowano również miejsca postojowe oraz lokale usługowe. 

Plac pomiędzy północną i południową częścią budynku tworzy patio, które dzięki usytuowaniu w zagłębieniu oddzielone jest od ruchliwej ulicy. Zaplanowano tu kawiarnie, restauracje i lokale usługowe. Architekci zadbali o jego przyjazną aranżację: ławki, klomby, schody przykryte częściowo kaskadą zieleni. 

Elewacja kamienicy Baltiq Plaza wykonana jest z płyt kompozytowych, pokrytych białymi powłokami malarskimi i nawiązuje do idei gdyńskiego modernizmu. Zamontowano w niej ledowe lampy, które podkreślają smukłość budynku. Inwestor odpowiednio wyeksponował również odnowiony Pomnik Harcerzy Gdyńskich, który odzyskał swój dawny blask.