Integracja pod żaglami

W ostatni weekend maja armatorzy z całej Polski spotkają się w Trójmieście, by wspólnie przywitać sezon na Zatoce Gdańskiej. To już czwarta edycja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta - regat, które integrują Gdańsk, Gdynię i Sopot w duchu sportowej rywalizacji. 


Matylda Promień

Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty nie tylko dla doświadczonych armatorów, lecz także amatorów. W tym roku wydarzenie wzbogacone zostało o cykl szkoleniowy dla uczestników, przygotowany we współpracy z partnerem regat – firmą North Sails. Aby wystartować w Pucharze nie trzeba posiadać własnego jachtu, wiele firm szkoleniowych i czarterowych przygotowało szereg ofert, w ramach których można wykupić miejsce w załodze lub wyczarterować jacht z zawodowym sternikiem i wziąć udział w regatach. 

- Cieszy nas rosnące zainteresowanie firm udziałem w regatach. To doskonały sposób na połączenie sportowej rywalizacji z integracją zespołu, a co ważniejsze, coraz więcej załóg chce trenować przed regatami, więc szykuje się świetna rywalizacja na najwyższym poziomie - mówi Marcin Woliński z Premium Yachting. 

Uroczyste otwarcie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbędzie się 27 maja w ramach obchodów Święta Miasta Gdańska, na scenie usytuowanej na Targu Węglowym. Biuro regat mieścić się będzie w Pawilonie Informacyjnym Granarii Development Gdańsk na Wyspie Spichrzów. 

- Północna część Wyspy Spichrzów, miejsce będące niegdyś największym spichlerzem Europy, zamieni się w tętniące życiem śródmieście nowoczesnego Gdańska, będącego zarazem przyczółkiem lądu dla odwiedzających Gdańsk żeglarzy – mówi Jan Kurbiel, członek zarządu Granaria Development Gdańsk.

28 maja jachty wypłyną do pierwszych wyścigów na wysokości molo w Brzeźnie. Żeglarski Puchar Trójmiasta 2016 to jedna z czterech imprez regatowych wchodzących w skład cyklu zawodów o Żeglarski Puchar 90-lecia Gdyni. Gdynia ugości żeglarzy drugiego dnia regat. 

Puchar Trójmiasta to nie tylko regaty, lecz także spotkanie towarzyskie, które integruje środowiska żeglarskie. Ważnym punktem każdej edycji jest  wieczorna impreza dla załóg, która w tym roku odbędzie się w Browarze Port Gdynia, przy Bulwarze Nadmorskim. Zakończenie tegorocznej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbędzie się 29 maja, na molo w Sopocie. Zachęcamy do zgłaszania załóg za pośrednictwem strony:
www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl