CSIO 2016 w Sopocie

Po raz kolejny uwaga całego jeździeckiego świata będzie zwrócona na Sopot. W dniach 9-12 czerwca 2016 roku odbędą się tutaj Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO5* Sopot 2016. Jest to niezwykle prestiżowe wydarzenie o najwyższej światowej randzie pięciu gwiazdek, w którym biorą udział reprezentacje kilkunastu krajów oraz najlepsi zawodnicy z całego świata.


prestiz

Wszyscy miłośnicy jeździectwa powinni odwiedzić Hipodrom Sopot w dniach 9-12 czerwca. Będzie to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć czołówkę światowych zawodników w zmaganiach na mistrzowskim poziomie. Pula nagród wynosi 1 634 000,00 zł, spodziewamy się ok. 100 zawodników oraz kilkuset wspaniałych koni, których wartość przekracza niekiedy setki tysięcy euro. Zawody będą transmitowane do Polski oraz do kilkunastu krajów Europy i świata, przewidywana jest transmisja live w telewizji (ponad 11 godzin) oraz w internetowej telewizji Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI TV).

W czasie czterech dni zawodów rozegranych zostanie jedenaście konkursów, w których wezmą udział przedstawiciele kilkunastu krajów, także spoza Europy. Na piątkowe popołudnie zaplanowany został konkurs Pucharu Narodów (Furusiyya FEI Nations CUPTM), w którym udział weźmie trzynaście ekip z całego świata. W tym roku gospodarze zaprosili przedstawicieli Australii, Austrii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Puchar Narodów odbywa się w danym kraju tylko raz w roku, podczas zawodów CSIO, jest to zatem szczególne wyróżnienie dla Sopotu. W sobotę odbędzie się konkurs Potęgi Skoku, zaś w niedzielę Grand Prix Sopotu.

Na widzów będzie czekać także wiele atrakcji dodatkowych, między innymi show przygotowane przez Husarię z Zamku w Gniewie, pokazy w wykonaniu najlepszej łuczniczki konnej na świecie, pani Anny Sokólskiej oraz pokaz Fryzów ze Stajni Wiesława Sadowskiego. Ponadto będzie można obejrzeć specjalny pokaz konnych zaprzęgów sportowych.

Na terenie zawodów powstanie, jak w latach ubiegłych, miasteczko zabaw i edukacji dla najmłodszych, strefa gastronomiczna, w której będzie można spróbować potraw z różnych stron świata oraz strefa handlowa, z wyrobami jeździeckimi i nie tylko.

Wszystkie Panie serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszy kapelusz - czekają atrakcyjne nagrody!


PROGRAM

Dzień pierwszy: czwartek 9.06
10:00 Konkurs nr 1 Mała Runda
Pokaz koni fryzyjskich ze stajni Wiesława Sadowskiego
14:00 Konkurs nr 2 Średnia Runda
18:00 Konkurs nr 3 Duża Runda

Dzień drugi: piątek 10.06
08:00 Konkurs nr 4 Mała Runda
Pokaz łucznictwa konnego w wykonaniu Anny Sokólskiej
11:00 Konkurs nr 5 Średnia Runda
Pokaz koni fryzyjskich ze stajni Wiesława Sadowskiego
14:00 Konkurs nr 6 Puchar Narodów Furusiyya FEI Nations Cup
Pokaz w wykonaniu Teatru Konnego Cabriola

Dzień trzeci: sobota 11.06
10:00 Konkurs nr 7 Średnia Runda
Pokaz łucznictwa konnego w wykonaniu Anny Sokólskiej
14:00 Konkurs nr 8 Duża Runda
Pokaz koni fryzyjskich ze stajni Wiesława Sadowskiego
17:30 Konkurs nr 9 Potęga Skoku

Dzień czwarty: niedziela 12.06
09:00 Konkurs nr 10
Pokaz w wykonaniu Teatru Konnego Cabriola
12:00 Konkurs nr 11Grand Prix Sopotu
Pokaz koni fryzyjskich ze stajni Wiesława Sadowskiego
Godzinne widowisko konne w wykonaniu Husarii z Zamku w Gniewie


csio.sopot.pl
facebook.com/CSIOSopot

68
05/2016

Waldemar Malicki to ukochany pianista Polaków. Zachwyca, bawi, zaskakuje. Na koncertach Filharmonii Dowcipu zawsze pojawia się komplet publiczności.