"Hollywood smile" - Naturalnie wyglądające piękno czy sztuczność?

Powszechnie uważa się, że piękne zęby są olśniewająco białe. Panuje taki trend w świecie. Wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte twarze hollywoodzkich gwiazd i wówczas z większą uwagą przyglądamy się własnym zębom, lecz każdy z nas ma inną wrażliwość i poczucie estetyki, dlatego w Sopockiej Klinice Stomatologicznej Den Arte łączymy perfekcję z naturalnym wyglądem uśmiechu. To koncepcja, która równoważy prawdziwe piękno z indywidualnymi potrzebami pacjenta. 


prestiz

Zaczynamy od najmniej inwazyjnych zabiegów, jednak nie zawsze specjalistyczne pasty rozjaśniające i zabiegi wybielania zębów w gabinecie dają oczekiwany efekt. Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest wykonanie licówek. 

NATURALNY EFEKT

Licówki porcelanowe to jeden z głównych filarów w stomatologii estetycznej, zaliczany do najmniej inwazyjnych rozwiązań w leczeniu protetycznym. Dzięki nim można szybko poprawić kolor i kształt zębów, nie zaburzając naturalności uśmiechu. Licówki to cienkie płatki ceramiki, zwykle od 0,5 do 0,7 mm grubości, które nakleja się na przednie powierzchnie zębów. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na przebarwienia, posiadają przezierność i połysk, a sposób w jaki odbijają światło powoduje, że idealnie imitują naturalne szkliwo zębów. 

Przed rozpoczęciem metamorfozy uśmiechu lekarz razem z technikiem dentystycznym musi dokładnie zaplanować leczenie. W klinice Den Arte zaczynamy od wysłuchania oczekiwań pacjenta i omówienia planu i kosztów leczenia, wykonania dokumentacji fotograficznej, modeli diagnostycznych, analizy uśmiechu, a kończymy na symulacji i wizualizacji ostatecznego wyglądu pracy.

LICÓWKI TRADYCYJNE CZY SOFTVENEERS?

Licówki tradycyjne i SoftVeneers to tak delikatne i precyzyjne uzupełnienia, że wymagają od technika dużego doświadczenia, talentu i umiejętności manualnych. Lek. stom. Anna Ziemba z  kliniki Den Arte w Sopocie od lat współpracuje z czołowym w Polsce technikiem dentystycznym Bartoszem Troczyński - właścicielem Laboratorium Protetycznego Natrodent w Łodzi. Razem wykonują również licówki typu SoftVeneers. 

To ultracienkie płatki ceramiki, mają średnio 0,2 mm grubości, są o połowę cieńsze od tradycyjnych licówek. W praktyce oznacza to, że ich zastosowanie nie wymaga szlifowania zębów, co skraca czas zabiegu i czyni go przyjemniejszym dla pacjenta. Stwarzają one nieograniczone możliwości indywidualnej charakterystyki naturalnego wyglądu zębów.  

By emanować pięknym uśmiechem i zdrowiem należy odnaleźć klucz. A kluczem w kreowaniu „hollywoodzkiego” uśmiechu w naszej klinice jest zachowanie równowagi pomiędzy tym, co możliwe i niemożliwe, między tym, co zdrowe i niezdrowe, oraz między tym, co wygląda sztucznie i naturalnie.