Obudzili wiosnę

Ponad 30 tysięcy złotych udało się zebrać dla dzieci z hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni podczas wydarzenia charytatywnego "Budzenie wiosny - serca i styl". W imprezie w klubie Ucho wzięło udział ponad 400 gości, którym bliska jest idea pomagania. 

 

Matylda Promień

Na ten jeden wieczór muzyczny klub Ucho zmienił się nie do poznania: czerwone dywany, nastrojowe światło świec, mnóstwo kwiatów, na scenie wiosenne drzewka, a na ścianach piękne wiosenne zdjęcia Kamili Kwidzińskiej. Subtelność, nastrój, wrażliwość – tak można określić fotografie, za którymi kryje się autorka..

Jednym z punktów programu, który szczególnie do gustu przypadł kobietom, był pokaz mody przygotowany przez gdyński butik Total Look by Bunny the Star w oprawie biżuterii Lilou. Na czerwonym dywanie pojawiły się profesjonalne modelki z agencji Malva Models, komentarz do stylizacji prowadziła znana stylistka gwiazd: Wiganna Papina. Ciepłe, pastelowe kolory, romantyczne kobiece kroje, bezpretensjonalność i wygoda na każdą okazję - tak można podsumować pokazaną kolekcję. 

Ważnym punktem programu była licytacja. Para gospodarzy, Małgorzata Rakowiec (TVP Gdańsk) i Marek Niziołek (Radio Plus), poprowadziła z wielką wprawą i w pięknym stylu licytację licznych fantów. Jednym z bohaterów Budzenia wiosny był Hospicjusz - symboliczna maskotka, biały, dobry duszek, trzymający w garści czerwone serducho i przypominający o tym, że "co zasiejesz to zbierzesz".

Punktem kulminacyjnym był koncert Islet z zespołem promujący pierwszą płytę tej trójmiejskiej artystki pt. "Zatrzymaj się". Islet oczarowała publiczność charakterystyczną, aksamitną barwą głosu, spokojnym i delikatnym klimatem, którego uzupełnieniem były poruszające, osobiste teksty utworów. Warto posłuchać!

Hospicjum "Bursztynowa Przystań" prowadzone jest przez Stowarzyszenie Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Od 1987 roku obejmuje opieką paliatywną osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny. Do tej pory z pomocy skorzystało ponad 9 tysięcy pacjentów hospicjum domowego i prawie 5 tysięcy pacjentów hospicjum stacjonarnego. W prowadzonych przez stowarzyszenie hospicjach stacjonarnych dla dzieci i dorosłych oraz domowych dla dzieci i dorosłych pod opieką przebywa 200 pacjentów.