Baltica Spring Tour 2016


Już po raz czwarty Stadnina Koni Ciekocinko będzie gospodarzem najbardziej prestiżowych zawodów jeździeckich w dyscyplinie skoków przez przeszkody w Polsce – BALTICA EQUESTRIAN TOUR. W tym roku organizatorzy postanowili wydłużyć czas tego spektakularnego wydarzenia do 3 tygodni. Od 17 maja do 5 czerwca wszyscy spragnieni jeździeckiego widowiska sportowego będą mogli podziwiać zmagania zawodników z 35 krajów świata, w tym wiele nazwisk z czołówki jeździeckich rankingów.


prestiz

Prawdziwą sensacją BALTICA SPRINGTOUR będzie występ na parkurach w Ciekocinku, jednej z najbardziej utytułowanych amazonek świata, trzykrotnej medalistki olimpijskiej, amerykanki Beezie Madden. Ta światowej sławy zawodniczka, zajmująca od lat czołowe miejsca w rankingach, która była pierwszą kobietą nagrodzoną prestiżowym King George Gold Cup na torze w Hickstead i jedną z pięciu kobiet, którym udało się zdobyć Puchar Świata (FEI World Cup Finals), po raz pierwszy wystąpi w Polsce. To prawdziwy zaszczyt, móc zaprezentować ją polskiej publiczności.
Na listach startowych pojawią się też, m.in. reprezentujący Wielką Brytanię doświadczony i utytułowany skoczek Robert Smith, swój przyjazd potwierdzili również, Björn Nagel z Niemiec, członek Kadry „A” Szwecji Alexander Zetterman i jego koleżanka z ekipy, jedna z najlepszych szwedzkich amazonek, Linda Heed.

Do stałych bywalców BALTICA TOUR można już zaliczyć Marca Bettingera, któremu uśmiech nie schodzi z ust, zwłaszcza, że z Ciekocinka ma fantastyczne wspomnienia (wygrana w Grand Prix w sierpniu ubiegłego roku). Powtórnie zobaczymy również reprezentantów Belgii: Luiz Felipe De Azevedo Filho oraz Celine Schoonbroodt-De Azevedo. Po raz trzeci na Baltice nie zabraknie Abdullaha Al Sharbatly i Abdulrahmana Alrajhi.
Tej wiosny również reprezentacja naszej kadry narodowej nie zawiedzie i na gorący doping kibiców będą mogli liczyć tak świetnie znani polskiej publiczności zawodnicy jak aktualny Mistrz Polski –  Jarosław Skrzyczyński, Krzysztof Ludwiczak – Kadra A seniorów, Grzegorz Psiuk, srebrny medalista z 2014, Maksymilan Wechta, czy Andrzej Opłatek – Kadra A Młodych Jeźdźców.

Wszyscy tak oczekiwani zawodnicy, jak również Juniorzy i Młodzi Jeźdźcy, będą mogli podczas tych zawodów zdobyć kwalifikacje indywidualne do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio, jak również Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Seniorów w Gothenburgu 2017 oraz kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców w Millstreet w 2016. Konkursy będą rozgrywane na wysokości od 1,00m do 1,60m, na dwóch parkurach (Arena A i Arena B) z profesjonalnym kwarcowym podłożem z geowłókniną i pełnym drenażem. Łączna pula nagród podczas wiosennej edycji wynosi 331.500 €.

GASTRONOMIA
W bezpośrednim sąsiedztwie Stadniny Koni Ciekocinko, będącej gospodarzem BALTICA EQUESTRIAN TOUR znajduje się pięciogwiazdkowy, butikowy hotel Pałac Ciekocinko Hotel Resort&Wellnes wraz ze swoją wyjątkową ofertą gastronomiczną.

Specjalnie dla Gości BALTICA EQUESTRIAN TOUR, tuż przy Arenie A powstało Bistro serwujące dania rybne FISH&MORE, gdzie będzie można delektować się smakiem świeżych ryb i owoców morza. Zgodnie z zasadą - pysznie, zdrowo i do syta. Do Riders Club natomiast zawsze można zawitać na lekki lunch, pyszną kawę i słodkości. Bar z szampanem i whisky, tak jak w poprzednich latach, czeka na swoich Gości nie tylko po zmroku, bo przecież nigdy nie wiadomo kiedy nadarzy się okazja do świętowania.

MUZYCZNE ATRAKCJE
W tym roku organizator zadbał o rozrywkową ofertę podczas BET kompleksowo i niezwykle różnorodnie. W Ciekocinku wybrzmią więc nie tylko parkietowe hity, ale również jazzowe i bluesowe aranżacje. Po powitalnym WELCOME PARTY, poprowadzonym przez stałego DJ’a
Baltici-Pilou, w piątkowy wieczór 20 maja uczestników imprezy czeka występ amerykańskiego wokalisty – Nicka Sincklera, który w Stanach współpracował mi.in, z producentami słynnego Cirque de Soleil, a w Polsce śpiewał z Natalia Kukulską czy Kayah. Z kolei 29 maja – prawdziwa muzyczna bomba – gwiazda polskiej sceny klubowej, finalista IV edycji programu IDOL oraz „Szansy na sukces” – MC Jacob A, twórca wielu hitów sceny tanecznej, w tym kultowego już „This Is How We Do It”, który powstał przy współpracy z Louim i Scibim. Ten utwór zresztą będzie muzycznym leitmotivem wiosennej Baltici, więc z początkiem czerwca, wielu bywalców tych zawodów jeździeckich powinno go sobie nucić pod nosem.
Z kolei 2 i 4 czerwca, będzie coś nie tylko dla ucha, ale i dla oka. Agata Nizińska& Dj Gigee, dwie niezwykle utalentowane, charyzmatyczne i piękne kobiety, zabiorą uczestników imprezy najpierw w podróż przez jazzowe i bluesowe aranżacje światowych standardów, by kolejnego wieczoru porwać na parkiet wszystkich spragnionych dobrej, klubowej muzy.
Wieczory pomiędzy występami zaproszonych gwiazd, również będą pełne muzycznych atrakcji, szykuje się bowiem, między innymi, impreza tematyczna w kolorach Baltici – „UNITED COLORS OF BALTICA – I BET you can!”, podczas której należy ubrać się w kolorach BALTICI – czyli granatowym, białym i czerwonym.

BILETY:

W tym roku, dla wygody publiczności bilety można kupować przez Eventim. Bilety będą również dostępne do kupienia przez cały czas trwania zawodów na miejscu.
- Dorosły od wtorku do czwartku: 15 pln
-  Dorosły od piątku do  niedzieli: 25 pln
-  Dorosły weekend 2 dni: 40 pln
-  Dorosły 6 dni: 90 pln
 
-  Dzieci 0-3 lat: free of charge
-  Dzieci 4-12 lat od wtorku do czwartku: 50% rabatu 7,50 pln

-  Dzieci 4-12 lat od piątku do niedzieli: 50% rabatu 12,50 pln
-  Dzieci 4-12 lat weekend 2 dni: 50% rabatu 20 pln
-  Dzieci 4-12 lat 6 dni: 45 pln

 Impreza została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Wśród sponsorów znaleźli się Porsche, HP, Veuve Clicquot, Hennessy, Pilsner Urquell, Segafredo, Aqua Panna, Hortex, Coca Cola, Orkisz, Class.