E klasa w Maneżu

Stary Maneż w Gdańsku po raz kolejny zmienił się w motoryzacyjną scenę, na której tym razem zaprezentowano nową Klasę E Mercedesa. Premierę dla swoich klientów zorganizował trójmiejski dealer marki Mercedes-Benz BMG Goworowski. 

E Klasa to najpopularniejszy model Mercedesa. Dotychczas sprzedano aż 13 milionów egzemplarzy wszystkich generacji tego modelu! Nowe oblicze E klasy to poplecznictwo stylistyczne aktualnej Klasy C oraz S, co dla jednych jest zaletą, ale dla drugich wadą.

5 kwietnia trójmiejski diler Mercedesa firma BMG Goworowski zaprosiła swoich klientów do Starego Maneżu w Gdańsku gdzie podczas ultranowoczesnego laserowego pokazu zaprezentowane nowe modele Klasy E. Wieczór poprowadził znany i niezwykle lubiany przez trójmiejską publiczność Marcin Prokop. Gościem muzycznym wieczoru był Daniel Bloom, który wystąpił w towarzystwie swoich przyjaciół: Tomka Makowieckiego oraz Marsii Loco. Bloom wykonał m.in. utwory z filmu „Tulipany”, za które artysta był nominowany do Orłów w kategorii Najlepszy Kompozytor.

Podczas premiery do dyspozycji gości byli handlowcy, którzy odpowiadali na pytania, a także umawiali się na pierwsze jazdy testowe z klientami. Ponadto firma BMG Goworowski zaprezentowała Klasę S w wersji Cabrio oraz Mercedesa A45 AMG Petronas, które również zadebiutowały na trójmiejskim rynku. Przez cały czas niewątpliwą gwiazdą tego wieczoru pozostawała nowa Klasa E. Innowacyjna, ale przede wszystkim absolutnie nowa pod względem technicznym w palecie Mercedesa. Swoiste arcydzieło inżynierii. 

Samochód zaawansowany technologicznie, jeszcze bardziej dbający o bezpieczeństwo i komfort pasażerów niż większa siostra – Klasa S. Mercedes pao raz kolejny wyznaczył nowe standardy, a także zawiesił swoim konkurentom bardzo wysoko poprzeczkę. Czy, a właściwie kiedy zostanie one przeskoczona pozostaje pytaniem otwartym, bowiem konkurencja na razie milczy o swoich modelach tej klasy.

Ceny nowej Klasy E rozpoczynają się od 190 000 zł za benzynową wersję E200 (184 KM). Wersja z silnikiem wysokoprężnym E220d (194 KM) kosztuje od 195 500 zł, a E350d (258 KM) od 267 800 zł.

Polecane artykuły

nic
67
04/2016

W 2002 roku była jedną z gwiazd pierwszej edycji "Idola". Od czternastu lat jest obecna na polskiej scenie i jak mówi i śpiewa, tego chciała.