London House: Twoje miejsce na ziemi

Pięć apartamentów, w tym jeden typu penthouse, nowoczesna architektura oraz wyjątkowa lokalizacja w zacisznej otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i sąsiedztwie malowniczego wąwozu potoku Swelina płynącego wzdłuż granicy między Gdynią a Sopotem - to najważniejsze atuty luksusowej inwestycji London House w Gdyni Orłowie. 


prestiz

Apartamentowiec London House to kameralna, ekskluzywna inwestycja mieszkaniowa zlokalizowana w strefie ochrony krajobrazu. To jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Trójmieście i jedno z niewielu miejsc łączących wszystko czego potrzeba, aby poczuć smak życia - bliskość natury, luksus i doskonałą komunikację z całym Trójmiastem.

- W Trójmieście powstaje wiele prestiżowych apartamentowców i niewątpliwie każdy z nich oferuje coś wyjątkowego. Jednak London House został zaprojektowany z myślą o integracji najnowszych trendów w architekturze oraz dbałości o szczegóły, zamknięte w pięknej, nowoczesnej bryle. Wyjątkowa harmonia między architekturą a krajobrazem, niecodzienne połączenie drewna, kamienia i dużych przeszklonych powierzchni oraz kameralność inwestycji nadają jej prywatny charakter, umożliwiający prosty styl życia - dodaje Bogdan Paszko, inwestor.

Inwestycja składa się z pięciu apartamentów, położonych na trzech kondygnacjach - po dwa na parterze i piętrze oraz jednego apartamentu typu penthouse na drugim piętrze. Penthouse posiada dwa tarasy, jeden z nich znajduje się na dachu budynku, skąd rozciągać się będzie widok na okoliczną panoramę oraz Zatokę Gdańską. Również każdy apartamentów na piętrach niższych posiada własny taras.

W podziemiach zaplanowano halę garażową z ośmioma miejscami postojowymi w tym jednym przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. W każdym z apartamentów zaplanowano otwartą przestrzeń dzienną z powierzchniami o funkcji salonu z jadalnią, sypialnie, łazienki i osobne WC oraz garderobę. 

- London House to idealne miejsce dla osób oczekujących czegoś więcej niż tylko mieszkania. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na wyciągnięcie ręki mają aquapark, ścieżki rowerowe, trasy biegowe i dla rolkarzy. W ciągu kilku minut możemy znaleźć się na plaży, czy spacerować orłowskim klifem, albo smakować uroków miasta w centrum Gdyni lub Sopotu - mówi Bogdan Paszko.

Na leniwe niedzielne popołudnie idealnym rozwiązaniem może być wylegiwanie się na przestronnym, prywatnym tarasie, będącym częścią dachu bądź spacer po pobliskim parku.  Luksus, cisza, spokój... niezmiernie łatwo zakochać się w tym miejscu i marzyć, żeby zostać tu na zawsze.

 

Apartamentowiec London House został zaprojektowany przez zespół architektów jednego z najlepszych biur architektonicznych w Polsce ARCHDECO. O inwestycji mówi współwłaściciel ARCHDECO Zbigniew Reszka. 

Wyjątkowa lokalizacja i nowoczesna architektura - to wyróżnia London House. Jaki był pomysł na architekturę budynku i jak ten budynek będzie się wpasowywał w bezpośrednią okolicę objętą ochroną krajobrazu? 

Niewątpliwie największym atutem jest wyjątkowa lokalizacja. Kameralny budynek z pięcioma apartamentami usytuowany jest w bardzo atrakcyjnym miejscu na granicy Sopotu i Gdyni, w bliskim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Obiekt zwrócony jest na malownicze tereny zielone, a działka sąsiaduje z przepływającym potokiem Swelina. Teren w południowej części działki zaprojektowano jako zielony, z przeznaczeniem dla wypoczynku i rekreacji mieszkańców. Tu przewidziano miejsce na oczko wodne i lekką, drewnianą zabudowę, rodzaj altany.

Jaka filozofia przyświecała projektantom budynku? Jakie ciekawe rozwiązania architektoniczne zastosowano?

Dążono do tego, aby architektura budynku charakteryzowała się nowoczesną formą i rozwiązaniami przestrzennymi. Obiekt dostosowano do sąsiedniej kompozycji urbanistyczno - architektonicznej w zakresie skali bryły, podziałów architektonicznych, kompozycji powierzchni ścian i otworów. Częściowo rozrzeźbiona, ale zwarta bryła budynku odzwierciedla podział funkcjonalny – otwiera się maksymalnymi przeszkleniami na nasłoneczniony południowy - zachód. Z wszystkich tarasów budynku roztacza się widok zarówno na stronę południową, zachodnią, jak i wschodnią. Wielkogabarytowe przesuwne drzwi wyjścia na tarasy pozwalają otworzyć i powiększyć przestrzenie dzienne wszystkich apartamentów. Dzięki temu zabiegowi ma się wrażenie stałego obcowania z otaczającą unikalną przyrodą.

Apartamenty są luksusowe, funkcjonalne i komfortowe - tak reklamuje inwestycję inwestor. Co to w praktyce oznacza?       

Układ funkcjonalny poszczególnych apartamentów został zaprojektowany w sposób bardzo czytelny, bez zbędnych strat powierzchni, ale dający możliwość ew. przebudowy dla docelowego właściciela. Komfort użytkowania podnoszą takie rozwiązania jak cichobieżna winda łącząca wszystkie kondygnacje, możliwość podłączenia kominków w każdym z apartamentów oraz zastosowanie bezprogowych tarasowych drzwi przesuwnych na pełną wysokość kondygnacji. Dla dodania lekkości bryle budynku i niezakłócaniu widoków z wnętrz apartamentów zaprojektowano balustrady w formie szklanych, bezsłupkowych tafli. Z tarasu na dachu budynku roztaczać się będzie widok na okoliczny krajobraz, a przede wszystkim na Zatokę Gdańską. W projekcie zastosowano nowoczesne i ekologiczne rozwiązania i materiały wykończeniowe. Część ścian zewnętrznych obłożona będzie wentylowanymi okładzinami elewacyjnymi drewnopochodnymi oraz blachą tytanowo – cynkową. Pozostałe ściany wykończone zostaną szlachetnymi tynkami w kolorze białym. Wszystkie okna zaprojektowano w stolarce drewnianej. Całość dopełniać będzie wysokiej jakości dyskretna iluminacja, subtelnie podkreślająca walory architektoniczne budynku i jego otoczenia.