Gdzie czerń nadaje przytulności

Niezwykle rzadko spotyka się inwestorów, chcących wdzięcznym, ale zarazem trudnym kolorem jakim jest czerń, stworzyć swoje wymarzone mieszkanie. Architekt Ewa Franiak, współwłaścicielka Flow Interiors, pokazuje jak okiełznać czerń, z czym i jak ją łączyć, aby wydała się przytulna, nie przytłaczająca, a wręcz luksusowa. 

Inwestorzy od początku postawili warunek - w apartamencie w Gdyni Orłowie ma królować czerń i ma być ciepło i przytulnie. O szykowności apartamentu stanowią przede wszystkim użyte najlepsze materiały. Kamień naturalny znalazł się na ścianach w salonie, łazience oraz intrygująco na frontach meblowych. Piękne designerskie lampy w salonie oraz włoskie nowoczesne meble, wśród nich stół z marmurowym blatem to kwintesencja stylu. Całość otulona w gładkie i eleganckie tkaniny, strukturalne tapety oraz oświetlona subtelnym i przemyślanym światłem. 

Miękka sofa zaprojektowana przez projektantkę wykończona we włoskim filcu, miękki dywan oraz skórzany czarny fotel z podnóżkiem zachęcają do odprężenia i ułatwiają wypoczynek. Najważniejszym miejscem tej otwartej przestrzeni jest miejsce przy biokominku, którego zabudowa zachwyca pomysłowością połączenia nie tylko materiałów (kamień, szkło), ale i funkcji . 

Niewielka kuchnia wykończona w bieli oraz fornirze kamiennym jest kolejnym elementem konsekwentnie używanej zasady jasne - ciemne. Obudowana czarną ramą wydaje się niezwykle jasna i czysta. Łazienka została wykończona w kamieniu Galaxy Leather, który ma w sobie mnóstwo mieniących się drobinek. Drewniana podłoga wchodzi w jej przestrzeń i w połączeniu z jasnymi meblami oraz dużym lustrem sprawia, iż dominująca czerń znowu nie przytłacza, ale otula i wydaje się przytulna. 

Sypialnia jest miejscem gdzie zdecydowanie dominuje skórzane łóżko wraz z wezgłowiem i czarnymi lampami, kolejny autorski projekt Ewy Franiak. Biuro to miejsce gdzie czerń dominuje najbardziej. Niewielkie i trudne do aranżacji pomieszczenie łączy funkcję biura oraz pokoju gościnnego. Znalazło się również miejsce na elegancką, ale nowoczesną w formie biblioteczkę. Całość oświetlają lampy, klasyki designu Tolomeo marki Artemide. 

 

Stół i krzesła - Tonin Casa

Stolik kawowy - Gallotti&Radice

Biokominek - Planica

Fotel z podnóżkiem - BoConcept 

Kamień łazienka - Galaxy Leather

Lampy - Chors, Artemide, Aquaform

Sofy i łóżko - Projekt autorski Ewy Franiak

Meble zabudowy, biurko - Projekt autorski Ewy Franiak