Potencjał gospodarczy Pomorza

Rozmiar i potencjał inwestycji w Gdańsku to dowód na to, że trójmiejski rynek pracy posiada kapitał ludzki o wysokich kwalifikacjach i jest w stanie zapewnić kadry dla najbardziej wymagających projektów - takie wnioski płyną z konferencji Baltic Sea Business Mixer, która odbyła się w Olivia Sky Club z inicjatywy Biz Poland Magazine.


prestiz

Alan Aleksandrowicz, prezes InvestGDA oraz Adam Żołnowski, członek zarządu DCT Gdańsk podkreślali dynamiczny rozwój infrastruktury komunikacyjnej, zarówno drogowej, lotniczej, jak i kolejowej, co z kolei przekłada się na rozwój portów morskich, a także sektora turystycznego. 

- Ludzie o wysokich kwalifikacjach, znający języki obce, duży ośrodek akademicki, strategiczne położenie na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków transportowych i wysoka jakość życia przy relatywnie niskich kosztach utrzymania, to główne czynniki, które przyciągają inwestorów do Trójmiasta - mówił Alan Aleksandrowicz.

Z kolei Ireneusz Zalewski, dyrektor zarządzający Lufthansa Systems Poland oraz Alexander Ticehurst, przedstawiciel State Street zwrócili uwagę na to, że Trójmiasto stało się silnym ośrodkiem outsourcingowym . Outsourcing pozwala z jednej strony na optymalizację kosztów związanych z księgowością, sieciami komputerowymi oraz systemami informatycznymi, prowadzi też do optymalizacji efektywności operacyjnej we wszystkich gałęziach danego biznesu.

Konferencję poprowadził Thom Barnhargt, prezes Biznes Polska. Oprócz panelu dyskusyjnego uczestnicy poznali tajniki obróbki diamentów. Zwieńczeniem była degustacja win z Nowej Zelandii zorganizowana przez firmę 3 Oceany oraz bankiet połączony z muzyką jazzową na żywo. Na zakończenie, goście mieli możliwość skorzystać z uprzejmości BMW Bawaria Motors w Gdańsku i umówić się na jazdę testową luksusowym BMW Serii 7.