Golfowe Oscary przyznane

Kuba Dymecki

Tokary Golf Club

Wacław Laszkiewicz i Kuba Dymecki z Tokary Golf Club oraz William Siwek, założyciel i właściciel Postołowo Golf Club zwycięzcami plebiscytu Polish Golf Awards. Ten pierwszy triumfował w kategorii Trener Roku 2015, drugi zaś był bezkonkurencyjny w kategorii Debiut Turniejowy Roku. William Siwek zdobył zaś tytuł Innowator Roku. Golfistą Roku został Adrian Meronk, zawodnik klubu Toya Golf & CC Wrocław.

Wacław Laszkiewicz ma 62 lata, z czego 50 lat poświęcił sportowi wyczynowemu. Uprawiał  judo, podnoszenie ciężarów i strzelanie sportowe (tu otarł się o kadrę olimpijską). Przez 10 lat pracy w Tokarach, wychował wielu czołowych zawodników kraju, w tym wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski takich jak Michał Karczmarczyk, Tomasz Gajewski i obecni Maksymilian Biały, Filip Kowalski, Marysia Żrodowska i Jakub Dymecki. Drużyna klubowa juniorów w ubiegłym roku zdobyła tytuł Klubowego Mistrza Polski.

William Siwek został doceniony za ciągle udoskonalanie pola golfowego w Postołowie, które należy nie tylko do najpiękniejszych w Polsce, lecz jest również klasyfikowane jako jedno ze 100 najlepszych pól golfowych w Europie Kontynentalnej. W roku ubiegłym wybudował m.in. Centrum Analizy Swingu z kamerami i ekranami 3D, na małym polu zainstalował dołki do FootGolfa, prowadzi też pierwszą w Polsce ligę FootGolfa. W planie jest budowa czterogwiazdkowego hotelu SPA, klubu sportowego i ośrodka mieszkalnego z apartamentami i domami jednorodzinnymi.