Prace światowej sławy ilustratorów mody w gdyńskim Klifie!

Wydawnictwo Historia i Sztuka wraz z Centrum Handlowym Klif Gdynia, zapraszają na jedyną w swoim rodzaju wystawę. Unikalna na skalę światową ekspozycja „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 – Spring 2016”, zaprezentuje dzieła uznanych ilustratorów mody. Będzie je można oglądać od 1 do 24 kwietnia.


prestiz

Prezentowana ekspozycja ma wyjątkowych charakter  w jednym miejscu zebrane zostały szkice twórców zaliczanych do „światowej ligi mistrzów”. Wszystkie prezentowane ilustracje, doskonale łączące sztukę z modą, zostały przygotowane specjalnie na wystawę „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 – Spring 2016” w limitowanej serii 30 egzemplarzy. Aż 115 wyjątkowych prac przygotowanych przez 48 najlepszych w swoim fachu ilustratorów, na co dzień współpracujących z wielkimi kreatorami mody, kierownikami produkcji czy krawcami, zagości na terenie gdyńskiego Klifu. Na uwagę zasługuje także fakt, że wielu z tych twórców to bardzo znani ilustratorzy publikowani w mediach tradycyjnych oraz elektronicznych. Niektórzy z nich zajmowali stanowiska dyrektorów artystycznych w najlepszych wydawnictwach poświęconych modzie, bądź dyrektorów kreatywnych czołowych agencji reklamowych. Dzięki temu ilustracje, będące swego rodzajem małymi dziełami sztuki, doskonale oddają klimat mariażu art&fashion.

Moda, która na stałe zagościła w szeroko pojętej kategorii sztuki, poprzez wystawę „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 – Spring 2016” pokazuje jej kulisy, kreśląc delikatną kreską świat modelek i słynnych projektantów. Różnorodne formy wyrazu, rozmaite techniki oraz mnogość rysunków sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno fani grafiki użytkowej, jak i zwolennicy finezyjnych kształtów, odnajdą w wystawie mnóstwo inspiracji i piękna. Rysunki prezentowane na wystawie będzie można nie tylko podziwiać, ale także kupić. Wszystkie ilustracje zostały przygotowane w limitowanej serii, a do każdej z prac na odwrocie został dołączony certyfikat sygnowany przez autora oznaczający kolejną liczbę wydruku. Kuratorem wystawy „Across Poland with Best Fashion Illustration” jest Katarzyna Smoczyńska, absolwentka Wydziału Grafiki poznańskiego Uniwersytetu Sztuki.
 

66
03/2016

Samochodziki matchboxa, klocki Lego, jeansy Levis, papierosy Marlboro, czy whisky Johny Walker.