Depilacja Hi-Tech

Gładkie ciało pożądane jest nie tylko wiosną i latem. Walka ze zbędnym owłosieniem to temat zawsze aktualny, szczególnie, że wciąż pojawiają się nowe metody depilacji i epilacji. Które z nich są rzeczywiście skuteczne? Rozmowa z Joanną Szemelą, kosmetologiem i koordynatorem gabinetów kosmetycznych z Kliniki Anti-Aging INVICTA w Gdańsku.


prestiz

Najpierw chciałam zapytać o różnicę pomiędzy depilacją a epilacją, bo nie każdy z nas ma świadomość, czym różnią się od siebie te zabiegi. 

Depilacja to metoda tymczasowa - włosy po krótszym lub dłuższym okresie zaczynają odrastać. Epilacja z kolei jest  trwałą metodą usuwania owłosienia i polega na zniszczeniu włosa wraz z jego mieszkiem, co powoduje, że po kilku zabiegach włos nie odrasta.

Od wielu lat to epilacja laserowa cieszy się największym powodzeniem i uznaniem, jako najskuteczniejsza metoda usuwania niepotrzebnych włosów. Czy zasłużenie?

Epilacja laserowa swoją skuteczność zawdzięcza zasadzie selektywnej fototeodolity, która polega na przechodzeniu światła laserowego przez powierzchowne warstwy skóry. Skumulowana energia przekształca się w ciepło, które dociera do korzenia włosa i uszkadza cebulkę, która jest odpowiedzialna za jego odrastanie. Właśnie z tego powodu epilacja laserowa jest metodą, która obecnie jest najskuteczniejszym oraz najbardziej trwałym sposobem usuwania zbędnego owłosienia.

Czy jest ona bezpieczna? Jakie są przeciwwskazania do jej stosowania? 

Zabiegi z wykorzystaniem  tak nowoczesnego lasera, jak  MedioStarNext, mogą być wykonywane przez cały rok. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu technologii diody oraz zmiennej długości impulsu - do 400 ms. Urządzenie MedioStarNext umożliwia przeprowadzenie zabiegu u wszystkich fototypów skóry, a dodatkowo modulowany czas trwania impulsu w połączeniu z chłodzeniem skóry, zapobiega uszkodzeniu termicznemu naskórka. Dzięki temu, nie ma potrzeby wstrzymania terapii w okresie letnim. Należy jednak pamiętać o stosowaniu wysokich filtrów przeciwsłonecznych oraz unikać bezpośredniego narażenia na długotrwałe działanie promieni słonecznych bezpośrednio po zabiegach.

Czy istnieją jakieś „sekrety” zabiegu, które warto poznać przed poddaniem się epilacji laserowej?

W laserze MedioStarNext została zastosowana głowica STD, która stanowi unikalne połączenie 2 długości fal: 810 i 940 nm. Pochłaniają one aktywnie melaninę oraz hemoglobinę i bezboleśnie usuwają owłosienie nawet w przypadku fototypu skory VI, a więc przy bardzo ciemnej karnacji. Wiązka o długości 940 nm daje większą gwarancję sukcesu, przy pracy z pacjentem o jasnej skórze i włosach blond. Wysoka moc pracy lasera skraca serię do średnio 4-5 zabiegów. Chłodzenie ogniwem Peltier’a 360 stopni wokół pola roboczego sprawia, że epilacja jest w zasadzie bezbolesna. 

Co ciekawe, laser MedioStarNext znajduje swoje zastosowanie nie tylko w epilacji…

Tak, MedioStarNext to niezwykle efektywne urządzenie, z sukcesem wykorzystywane również w innych zabiegach, w tym m.in. w usuwaniu zmian trądzikowych, fotoodmładzaniu, leczeniu grzybicy paznokci oraz terapii w trądziku różowatym. 

Klinika Anti-Aging INVICTA to miejsce szczególne, które cieszy się ogromnym zaufaniem pacjentek i pacjentów. Co je wyróżnia?

W Klinice zwracamy dużą uwagę na bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Stosowane procedury zapewniają wysokie standardy higieny. Używamy tylko jednorazowych przyborów, a wszelkie narzędzia wielokrotnego użytku podlegają procesowi sterylizacji. Zespół Kliniki tworzą wysoko wykwalifikowani i doświadczeni kosmetolodzy, lekarze medycyny estetycznej oraz dermatolodzy. Kosmetolodzy odbywają cykliczne szkolenia poszerzające ich umiejętności i kwalifikacje z zakresu kosmetyki oraz kosmetologii estetycznej, wszystko po to, by wychodzić naprzeciw potrzebom pacjentów. Klinika Anti-Aging stawia też na nowoczesne rozwiązania i technologie, wysokiej klasy sprzęt medyczny, a przede wszystkim na komfort naszych klientów. Bardzo ważne jest dla nas to, by osoby odwiedzające Klinikę mogły się zrelaksować, wyciszyć i miały równocześnie poczucie, że oddają się w ręce wykfalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Klinika – pod względem kolorystycznym i estetycznym - została zaprojektowana tak, by nastrajać do pozytywnego myślenia oraz dodawać witalnej energii.

 

Klinika Anti-Aging INVICTA   •   Gdańsk, ul. Rajska 10 ( C.H. Madison, III piętro)   •   tel. 784 370 185   •   e-mail: rejestracja.mes@invicta.pl