Yacht Club Sopot wystartował

Uderzeniem w pokładowy dzwon zainaugurował działalność Yacht Club Sopot. Uroczystość odbyła się w sopockiej restauracji White Marlin. Karty honorowych członków klubu wręczono Jackowi Karnowskiemu, prezydentowi Sopotu oraz Przemysławowi Miarczyńskiemu, brązowemu medaliście olimpijskiemu w windsurfingu.  


Matylda Promień

Założycielami Yacht Clubu Sopot są zawodowi żeglarze i pasjonaci żeglarstwa, Rafał Sawicki, Paweł Górski i Magdalena Czajkowska, twórcy projektu GSC Yachting. W zeszłym roku dali się poznać jako doskonali organizatorzy Biznes Ligi Żeglarskiej oraz Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Teraz nadszedł czas na kolejny krok. 

- Podczas swojej wieloletniej kariery zawodniczej bywałem w wielu takich klubach na całym świecie, widziałem na własne oczy, jak bardzo potrafią takie inicjatywy integrować
środowisko i wpływać na rozwój żeglarstwa w swoim bezpośrednim otoczeniu. Brakowało mi w Polsce takiej inicjatywy. Cieszę się, że zostałem zaproszony do Yacht Clubu Sopot, polecam z pełną odpowiedzialnością, stoją za nim bowiem ludzie z prawdziwą pasją i doświadczeniem, medaliści wielu imprez, olimpijczycy
- mówił Przemysław Miarczyński. 

Yacht Club Sopot ma skupiać i integrować trójmiejskie środowisko żeglarskie zainteresowane aktywnym uprawianiem tego sportu i uczestnictwem zarówno w amatorskich, jak i zawodowych regatach w Polsce i na świecie, pod okiem doświadczonych żeglarzy. 

Już pod koniec lutego pierwsze regaty, w których weźmie udział załoga YCS. Caribbean 600, St. Maarten Heineken Regatta oraz St. Tomas International Regatta to cykl imprez na Karaibach, gdzie klubowicze i ich przyjaciele wystartują na jachcie One&Only należącym do firmy Dobre Jachty. W planach jest także start w takich regatach, jak Gotland Rund, Nord Cup, Sailbook Cup, Polish Match Tour, Żeglarski Puchar Trójmiasta, Biznes Liga Żeglarska i Polska Ekstraklasa Żeglarska. 

65
02/2016

Opera nie ma przed nim tajemnic. Najlepszym na to dowodem jest trzykrotnie wygrana przez niego Wielka Gra, właśnie z tego tematu.