Rotarianie pomagają dzieciom

Spektaklem „Oliver Twist” oraz uroczystym bankietem charytatywnym zainaugurował działalność klub Rotary Gdańsk Center. Uroczystość, która odbyła się w Teatrze Szekspirowskim, zaszczycili swoją obecnością m.in. Danuta Wałęsa, Iwona Guzowska
i Dariusz Michalczewski. 


Matylda Promień

Podczas imprezy zbierano pieniądze na organizację letnich kolonii artystycznych dla podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych i dzieci niepełnosprawnych z naszego województwa. 

Spektakl został przygotowany przez grupę amatorską Fundacji 180 stopni składającą się z 28 aktorów od 6 do 28 roku życia. Sceniczna opowieść o przygodach tytułowego Oliviera jest adaptacją klasycznej powieści Karola Dickensa. Młody bohater jako sierota zostaje umieszczony w sierocińcu, w którym cierpi głód i nieludzkie traktowanie.
Głodzony zostaje wyrzucony, gdy prosi o dokładkę. Odtąd próbuje samodzielnie dać sobie radę w życiu.

Młodzi aktorzy pod okiem profesjonalistów przygotowywali ten spektakl przez ponad rok. W obsadzie są wyłącznie utalentowani amatorzy. Impreza inauguracyjna Rotary Gdańsk Center to dla młodych artystów nie tylko okazja na zaprezentowanie swojego nieprzeciętnego talentu, ale też otwarcie się na los rówieśników, którym w życiu wiedzie się gorzej. 

- Dzieci pomagają dzieciom - ta niezwykle szlachetna inicjatywa
zasługuje na najwyższe uznanie. Wrażliwość, empatia to jedne z najbardziej pożądanych cech będących podstawą człowieczeństwa
- mówiła Danuta Wałęsa. 

Podczas bankietu charytatywnego można było zakupić m.in. dzieła sztuki podarowane przez takich artystów, jak Wojciech Żekało, Zenon Aniszewski, czy Maria Szachnowska.