Bursztynowa sesja

Kilkanaście imponujących pokazów mody, podczas których biżuteryjne arcydzieła z bursztynu wspaniale komponują się ze znakomitymi kreacjami polskich projektantów mody - tak będzie wyglądała zbliżająca się gala wieńcząca targi bursztynu Amberif 2016. Gala odbędzie się 17 marca w Filharmonii Bałtyckiej. 


prestiz

Tymczasem w Amber Expo odbyła się sesja zdjęciowa do katalogu promującego projektantów biorących udział w gali. Tutaj prezentujemy zdjęcia typu backstage. Sesja odbyła się pod artystycznym kierownictwem Michała Starosta. W sesji udział wzięli zarówno projektanci biżuterii, jak i projektanci mody, w tym uczestnicy konkursu Amber Look Project. 

Konkurs Amber Look Project to artyści i projektanci, połączeni w jednej - wspólnej wizji twórczej, w której z rozmysłem splatają świat mody i biżuterii. Kreacje obowiązkowo zawierają w sobie nasze „dobro narodowe”, polskie złoto - bursztyn bałtycki. 

- Bursztyn jest kamieniem niezwykle szlachetnym i pięknym. Podczas każdej gali staram się pokazać, iż może on być modny, ciekawy i nieco awangardowy. Stąd też w niektórych kolekcjach biżuteria jest tylko subtelnym dodatkiem, a w niektórych wybija się na plan pierwszy - mówi Michał Starost. 

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się około 40 projektantów. Do drugiego etapu selekcji przeszło 10, natomiast na marcowej gali zaprezentuje się 5 z nich. Oprócz młodych projektantów zobaczymy także kolekcje uznanych nazwisk w świecie mody i bursztynu. 

W Filharmonii obejrzymy pokazy takich modowo - bursztynowych duetów, jak Michał Starost i Joanna Kotowicz - Buczyńska, Małgorzata Wasik i Maja Woźniak, Słoma & Trymbulak i Danuta Czapnik, Patrycja Kowalczyk (Fabryka Sukienek) i Tomasz Kargul, czy Joanna Weyna i Andrzej Kupniewski. 

 

Dyr. artystyczny: Michał Starost

Fotograf: Maciej Pestka

Backstage: Marcin Kruk

Fryzury: Honorata Frączek/Projekt Wyspa, Andrzej Jodełko

Make-up: Dominika Koryciorz/Emerald Project, PSSW w Gdyni

Modelki: Julja/MalvaModels.com, Teresa Ćwieczkowska

65
02/2016

Opera nie ma przed nim tajemnic. Najlepszym na to dowodem jest trzykrotnie wygrana przez niego Wielka Gra, właśnie z tego tematu.