12 kroków do sukcesu

Jak prowadzić firmę? Jak trafić i pozyskać klientów? Czy warto inwestować w social media i wizerunek medialny? Gdzie warto się reklamować? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci kolejnego spotkania z cyklu konferencji „12 kroków do sukcesu”, które odbyło się w gdańskim hotelu Scandic. Gościem specjalnym był Tomasz Kammel – znany dziennikarz i prezenter telewizyjny.

Celem konferencji była dyskusja na temat dzisiejszego modelu marketingu sieciowego i e-biznesu oraz prezentacja osiągnięć w zakresie aktualnych instrumentów, strategii i metod wykorzystywanych w marketingu internetowym. Poruszone zostały także tematy kwestii budowania rozpoznawalności marki na rynku, jej tożsamości oraz wpływu jaki wywiera na wizerunek firmy. 

- W marketingu online warto zastanowić się, dlaczego dana osoba miałaby zostać naszym klientem. Należy pamiętać, że w internecie panuje zasada wyróżnij się albo zgiń – podkreślił Maciej Lewiński, iSurvival. - Bardzo ważne jest planowanie ze strategicznym podejściem do realizacji celów biznesowych. Nie sztuką jest wydać pieniądze na reklamę. Sztuką jest zarobić poprzez przemyślane działania – dodaje.

Punktem kulminacyjnym spotkania był przekaz motywacyjny znanego i cenionego prezentera telewizyjnego – Tomasza Kammela, który mówił m.in. jak wielką siłą są marzenia, wiara
w siebie i pasja. Mentor podsumował dzień szkoleniowy, opowiadając o trudnej sztuce motywacji, determinacji w dążeniu do celu oraz pokonywaniu przeciwności losu. Tomasz Kammel pokazał też czym jest kryzysowa sytuacja zawodowa i jak się w niej odnaleźć bezboleśnie bez utraty wizerunku swojego i brandu, który reprezentujemy. 

Program „12 kroków do sukcesu” to  mocna jakościowo dawka informacji potrzebna zarówno początkującym, jak i aktywnym przedsiębiorcom. Dzięki ciekawym historiom znanych ludzi, którzy ciężką pracą i zaangażowaniem osiągnęli spektakularne sukcesy każdy ze słuchaczy miał szansę przekonać się, że  „chcieć to znaczy móc”. Uwierzyli, że ograniczenia wynikają głównie ze sposobu myślenia i działania. Wystarczy w odpowiedni sposób zaplanować aktywności i można osiągnąć znacznie więcej, niż jesteśmy w stanie uwierzyć.