Elektryczna rewolucja

Są designerskie, luksusowe, wykonane z aluminium lotniczego i wyposażone w najnowsze technologie wykorzystywane między innymi przez Tesla Motors - tak w skrócie można opisać unikatowe rowery elektryczne Vasari Bikes. Tworzy je gdynianin Daniel Rybiński. 


Matylda Promień

Jak na razie firma Vasari Bikes zaprezentowała dwa modele - Ferox i Navigantes. Rowery posiadają alarm, GPS Tracking, system Kers dający „zastrzyk mocy”, który używany jest w bolidach F1 oraz hamulce hydrauliczne. Na baterii można pokonać od 60-120 km, a prędkości rozwijane, w zależności od wersji silnikowej to od 25 km/h do ponad 100 km/h. Oba modele są rowerami miejskimi, aktualnie trwają prace nad rowerem terenowym. 

- Tak na prawdę każdy rower jest szyty na miarę. Ramę wycinamy pod wymiary klienta, personalizujemy ją wycinając inicjały, logo, imiona. Dodatkowo rower może być ozdobiony kamieniami Swarovskiego, 24 karatowym włoskim złotem, stuletnim drzewem mahoniowym i wszystkim o czym tylko zamarzy zamawiający - mówi Daniel Rybiński.

Rowery zostały pokazane w Cannes i Oslo, cieszą się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie. Prowadzone są rozmowy z dystrybutorami z RPA, Dubaju, a dystrybutorem na Norwegię będzie wicemistrz świata Moto GP i 10-krotny mistrz Norwegii, wielki fan pojazdów elektrycznych.

- Naszym marzeniem jest stworzenie silnej polskiej marki produkującej pojazdy elektryczne.  Wierzymy, że przyszłość należy do tego rodzaju pojazdów i podobnie jak w centrum Oslo, gdzie wszystko kręci się wokół tego, kolejne miasta w Polsce i na Świecie będą przechodziły na dobrą stronę mocy - mówi Daniel Rybiński.

Ceny rowerów projektowanych przez mieszkańca Gdyni zaczynają się od 22 tysięcy zł.