Jak dbać o piękny i naturalny wygląd opowiada Agnieszka Kośnik-Zając

Większość z nas chciałaby być wiecznie piękna, bez zmarszczek czy cellulitu. Upływającego czasu nie zatrzymamy, ale dzięki osiągnięciom współczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej skutecznie możemy opóźnić procesy starzenia się skóry i dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Tym artykułem chciałabym rozpocząć swój cykl „Porady eksperta”, w którym postaram się rozwiać wątpliwości dotyczące różnych obszarów zabiegów estetycznych i przybliżyć kuracje skuteczne i bezpieczne. Rozpoczynamy od procedur poprawiających wygląd naszej twarzy.


prestiz

Jeszcze kilka lat temu obserwowałam, jak termin kosmetologia estetyczna wywołuje zdziwienie lub lekki uśmiech niedowierzania na twarzach moich klientów. Dziś odnoszę wrażenie, że jego popularność budzi wręcz poczucie presji bycia „wiecznie młodym”, a przecież nie o to chodzi... To raczej szansa posiadania zdrowej skóry, z której warto skorzystać. Wszak skóra jest naszą wizytówką.

Istnieje naprawdę szeroki wybór procedur na twarz. Począwszy od odżywienia i nawodnienia skóry, poprzez likwidowanie zmarszczek, blizn potrądzikowych, przebarwień, zamykanie naczynek, a na modelowaniu skończywszy. Do najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej należą dziś: zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (botoksu), wypełniaczy z kwasu hialuronowego oraz mezoterapia. 

Ten pierwszy zabieg zdecydowanie wiedzie prym. Nie ma lepszej od botoksu metody likwidowania zmarszczek mimicznych. To sprawdzony i skuteczny sposób, który polecam, lubię i sama poddaję się regularnym zabiegom. Efekt jest szybko widoczny i utrzymuje się przez kilka miesięcy. Należy jednak pamiętać, że umiar to recepta na naturalny wygląd. Nikt nie chce przecież zupełnie pozbawić się mimiki twarzy...

Nie ma zabiegu uniwersalnego. Każdy pacjent ma inne potrzeby, inną kondycję skóry, inne przeciwwskazania. Kluczową rolę w powodzeniu terapii odgrywa indywidualny kontakt z klientem, niezbędna jest zatem wnikliwa konsultacja. Najważniejsze jest zdrowie, nie usługa. Zabiegi beauty to nie tylko likwidacja defektów: przebarwień, naczynek czy blizn. To przede wszystkim profilaktyka i dbanie o zdrowy wygląd. 

Chciałabym żeby nasz klient zdawał sobie sprawę, że każdy bez względu na wiek może wyglądać i czuć się pięknie! Postęp i technologia umożliwiają dziś przeprowadzanie zabiegów „bez skalpela”. To znaczy bezpiecznych, lepiej tolerowanych, równie efektywnych i łatwo dostępnych. Tak naprawdę, dziś atrakcyjny wygląd jest w zasięgu ręki każdego z nas.

Każda kobieta potrzebuje czasem natychmiastowego efektu, nie tylko przed ważną uroczystością. Czasem chodzi po prostu o szybką poprawę samopoczucia. Karnawał to doskonała okazja, by wypróbować tak zwane zabiegi bankietowe, to znaczy takie, po których natychmiast zauważymy efekt napięcia skóry, wygładzenia czy rozświetlenia cery. Nie wymagają rekonwalescencji i działają błyskawicznie. Ich rezultat niestety nie jest długotrwały. Jednak trzeba zaznaczyć, że nowoczesne linie kosmetyczne podejmują to wyzwanie - ekskluzywne marki naprawdę pozwalają uzyskać spektakularny wynik kuracji. Warto więc zainwestować w terapię.

 

AGNIESZKA KOŚNIK-ZAJĄC

właścicielka Instytutu Kosmetologii Babiana w Gdańsku i prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Medycyny Anizja. Aktywnie uczestniczy we wprowadzaniu nowości na rynek, rekomenduje sprawdzone produkty i zabiegi. Ukończyła biotechnologię na Politechnice Gdańskiej, przez wiele lat pracowała w przemyśle farmaceutycznym. Ukończyła również organizację i zarządzanie ośrodkami wellness i Spa, a później kosmetologię bioestetyczną. Wraz z mężem prowadzi także Klinikę Chirurgii Naczyń ArtVein w Gdańsku.