Sopocianka wśród najpiękniejszych kobiet świata

14 miejsce zajęła sopocianka Marta Pałucka w wyborach Miss World. Koronę dla najpiękniejszej kobiety świata zdobyła Hiszpanka Mireia Lalaguna Royo. Finał konkursu odbył się w mieście Sanya na południu Chin. 


Matylda Promień

23-letnia Marta pochodzi z Sopotu. Ukończyła gospodarkę przestrzenną na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Aktualnie kontynuuje studia i robi dyplom z zarządzania, jednak  jej prawdziwą pasją jest coś innego. Serce oddała jeździectwu. Marta Pałucka Pałucka od 3 lat ma uprawnienia instruktora jeździectwa, a teraz robi także kurs podyplomowy „Psychologia w jeździectwie”.  

- Jestem podekscytowana tym, że w jednym miejscu spotkają się inteligentne, piękne, wykształcone i ambitne kobiety reprezentujące większość państw z całego świata. Ten miesiąc będzie okazją do nawiązania nowych przyjaźni, wymiany swoich doświadczeń, wiedzy, planów i pomysłów na to, jak możemy zmieniać swoje otoczenie na lepsze i nieustannie się rozwijać - mówiła Marta przed wylotem do Chin. 

W Chinach Marta spędziła prawie miesiąc. Tam przygotowała się do Gali Finałowej, ale też, wraz z innymi uczestniczkami z całego świata, brała udział w szeregu imprez towarzyszących i sesjach zdjęciowych. Specjalnie na te okazje Marta zabrała ze sobą pięć garniturów biznesowych, pięć sukni wieczorowych, oraz pięć sukienek koktajlowych. Przed wyjazdem mówiła, że będzie szczęśliwa jeśli uda się jej awansować do finałowej 20-tki. Cel udało się zrealizować. 14 miejsce to wielki sukces. 

Warto tutaj przypomnieć, że Polki odnosiły w konkursie Miss World spore sukcesy. W 1989 roku ten zaszczytny tytuł zdobyła gdańszczanka Aneta Kręglicka, tytuły III vice Miss mają na swoim koncie Ewa Wachowicz, Katarzyna Borowicz i Monika Nowosadko. W pierwszej 10. konkursu plasowały się także Katarzyna Zawidzka z Gorzowa Wlkp., Ewa Szymczak z Łodzi oraz Anna Jamróz z Rumi. 

Marcie Pałuckiej gratulujemy a Państwa zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wyborów Miss World. Z kolei kilka stron dalej przeczytacie nasz okładkowy wywiad z Martą, w którym nasza Miss opowiada nie tylko o kulisach wyborów Miss World. Zobaczycie też na zdjęciach nieco inną Martę niż podczas wyborów Miss World.