Niemyszowite zdjęcie

To zdjęcie myszy wychylającej z dziury w murze znalazło się w gronie 20 najlepszych fotografii roku 2015 amerykańskiego wydania National  Geographic. Piszemy o tym, gdyż autorem zdjęcia jest mieszkaniec Rumi, fotograf i podróżnik Cezary Wyszyński. 


Matylda Promień

Każdego dnia minionego roku redakcja amerykańskiego National Geographic wybierała jedno, zupełnie wyjątkowe zdjęcie, tzw. Photo of the Day. Wybór nie był łatwy. Codziennie spośród zdjęć zamieszczonych przez użytkowników portalu NationalGeographic.com, należało wyłonić tylko jedno, które najlepiej spełnia wymagania stawiane fotografom NatGeo.  Spośród nich wyłoniono najlepszą 20-tkę.  

Wyróżnione zdjęcie Cezarego Wyszyńskiego to część fotoreportażu złożonego z 24 fotografii zrobionych w słynnej hinduskiej Świątyni Szczurów. Cezary Wyszyński na potrzeby fotoreportażu przemianował świątynię na Królestwo Myszek, miejsce zapomniane i niedostępne dla ludzi. Fotograf, by się tam dostać sam musiał „stać się myszą”. Historia ta brzmi niczym baśń, ale zdjęcia te trzeba po prostu zobaczyć i przeczytać całą historię. 

„Świetnie odczarowany świat, który raczej kojarzy się z samymi nieprzyjemnymi doznaniami , brudem , smrodem, chorobą.... A ja wchodzę w świat baśni, uśmiecham się, a nie odwracam ze wstrętem. Łatwo pokazać ładne myszki na różowym kocyku, prawdziwego talentu potrzeba żeby pokazać trudne piękno!” - pisze na facebooku jedna z internautek. 

Nic dodać, nic ująć. Zdjęcia są niesamowite, choć może lepszym określeniem będzie  „niemyszowite”. Koniecznie wejdźcie na fanpage Cezarego Wyszyńskiego. Facebook Cezary Wyszynski Photography.