Nadzy atleci w kalendarzu

Winners Never Quit - takie hasło przyświeca charytatywnemu kalendarzowi wydanemu przez CrossFit Trójmiasto. W kalendarzu możemy oglądać niesamowicie wysportowanych atletów trenujących na co dzień w tym sopockim klubie. Artystyczne, czarno - białe akty wykonał Jan Górczak, a dochód ze sprzedaży trafi do fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej, działającej na rzecz kobiet zmagających się z nowotworem piersi.


Matylda Promień

Pomysłodawcą kalendarza jest grupa sportowców z Trójmiasta, którzy w ten sposób chcą pokazać, że zawsze należy walczyć i nie poddawać się. Zgodnie z mottem „zwycięzcy nigdy się nie poddają, a kto się poddaje nigdy nie zwycięża”, zawsze warto podjąć walkę, nawet wtedy, gdy wydaje się, że przeciwnik jest bardzo silny i nazywa się rak.

- Coraz więcej osób choruje na nowotwory, jednak zmieniają się sposoby leczenia i wzrasta liczba osób, które żyją po chorobie nowotworowej długie lata - mówi prezes fundacji OnkoCafe „Razem Lepiej” Anna Kupiecka. – Dużą rolę w tej walce odgrywa psychika i pozytywne nastawienie. Kalendarz oprócz pokazywania piękna ludzkiego ciała ma przypominać, że zawsze warto podjąć walkę, warto walczyć, pielęgnować tę siłę i budować swoją postawą innych - dodaje Anna Kupiecka. 

 Sportowcy, których zdjęcia są prezentowane w kalendarzu przygotowywali się do sesji zdjęciowej przez ponad 6 miesięcy pod okiem trenera Macieja Bielskiego. Kalendarz Crossfit Trójmiasto na 2016 rok, wyróżniają wspaniałe fotografie. Wyjątkowe jest to, że prezentowane zdjęcia nie są pozowane. Walka atlety została uchwycona przy rzeczywistej walce z obciążeniem. W pełni oddają ogromny wysiłek jaki należy pokonać, aby osiągnąć cel.

- Determinacja z jaką cała ekipa zaangażowała się w zadanie przerosła nasze oczekiwania. Było to bardzo trudne zadanie i do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy czy się uda, ponieważ nikt wcześniej nie robił takich zdjęć amatorom. Cała akcja zakończyła sukcesem dzięki sumienności uczestników oraz wspaniałej współpracy z fundacją i partnerami - mówi Jakub Popławski, manager Crossfit Trójmiasto i koordynator akcji.

Kalendarz został zrealizowany dzięki firmie THORN+fit, a patronat nad projektem objął magazyn Prestiż. Kalendarz można zakupić w siedzibie CrossFit Trójmiasto w Sopocie lub zamówić na stronie internetowej www.onkocafe.pl w cenie  69 zł plus koszty wysyłki  9 zł.