Charytatywnie i innowacyjnie

To właśnie Gdańsk był jednym z czterech miast, które po raz pierwszy w Europie połączyły scenę startupów z działalnością charytatywną. Bitspiration for Charity to unikalna inicjatywa, która w pełni wykorzystała ideę edukacji na rzecz wspierania polskich szpitali i centrów onkologicznych. 

W Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym zgromadzili się przede wszystkim reprezentanci środowisk startup’owych, przedsiębiorcy, inwestorzy, sportowcy oraz pasjonaci nowych technologii. Nie zabrakło także miejsca na spotkania z inwestorami, networking czy relaks. O swoich pierwszych krokach w biznesie opowiadali m.in. założyciel AirHelp - Henrik Zillmer, Maciej Grabski, twórca Olivia Business Centre i Mateusz Kusznierewicz, żeglarz i biznesmen. 

- Dzisiaj odbyły się dwa panele, podczas których mogliśmy sobie porozmawiać i skonfrontować potrzeby startup’erów z tym, co po drugiej stronie dostarczają instytucje otoczenia biznesu, czyli właśnie inkubatory, parki, fundusze – podkreślił Grzegorz Borowski, jeden z organizatorów.

Dochód ze sprzedaży biletów na to wydarzenie został w całości przekazany do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.