Elegancja i przytulność

Projekt willi na przedmieściach Gdańska, o powierzchni ok 300m2, to propozycja dla nowoczesnej rodziny, która w domu szuka komfortu i oazy – schronienia przed szybkim trybem życia. Architekt zdecydował się na budowę nastroju poprzez wyciszającą czerń i ciepłe drewno jesionu. Dodatkowo do tych elementów dodano ponadczasową elegancję wyrażoną w orzechowym fornirze oraz designerskich meblach i dodatkach. 

Salon to przede wszystkim spokój, wyciszenie. Otulająca domowników czerń została uzupełniona miękkimi materiałami (obszerna włoska kanapa i fotel) i uzupełniona niezwykłą autorską lampą i ścianą z jesionowego masywu. Autorska lampa to unikalne wzornictwo – dwa elementy o miękkich bionicznych formach, które tworzą świetlistą kurtynę, które okala ciepłem i bezpieczeństwem. 

Drewniana ściana to natomiast unikalna płaskorzeźba, która jest ukłonem w kierunku naturalnej urody drewna i transpozycją potrzeby domowników, by we wnętrzu były świeczki (część z elementów zawiera diody pozwalające uzyskać ten efekt). Na ścianę składa się ponad 1500 ręcznie układanych elementów. Oba elementy zostały wykonane w stolarni Stig, specjalizującej się w realizacji niepowtarzalnych wyzwań.

Kuchnia to realizacja jednego z założeń pracowni Sikora Wnętrza, by technologia we wnętrzu nie dominowała, a harmonijnie ją uzupełniała. Zgodnie z tym duchem, zaproponowano kuchnię, która choć obszerna, jest przytulna i nie epatuje nowoczesną technologią. A jest w niej jej dużo: od światła pod-szafkowego zapalanego ruchem ręki, przez zabudowaną dwuczęściową lodówkę i stół pokryty warstwą nanocząsteczek, a skończywszy na profesjonalnym automacie do kawy. 

Łazienki (w domu znajdują się aż 4) to również przestrzeń praktyczna i nowoczesna, która uzupełniona jednak została materiałami bardzo miłymi w dotyku i przywołującymi na myśl naturalność. Sypialnia to miejsce niezwykłe – prawdziwy masterbedroom – z kącikiem kawowym, własną obszerną łazienką i garderobą. To tutaj można się poczuć w pełni prywatnie, odpocząć i nabrać sił na nadchodzący tydzień.

 

Sofa w salonie - Ditre Italia, Monolith

Fotel w salonie - Ditre Italia, Jen

Płytki ścienne w łazience - Aparici, Tribal

Krzesła w jadalni - Vitra, Softshell

Hokery w jadalni - Ton, Merano

Stolik na korytarzu - Zuiver, White Stone

Stół w salonie - Andreu World, Reglan

Stolik kawowy/Pufa w salonie - Softline, Drum

Lampa drewniana w salonie - Zuiver, Tripod.

Lampa podłogowa w salonie - Northern Lightning, Birdy

Lampy sufitowe w salonie - Sikora Wnętrza/Stolarnia Stig

Stół w jadalni - Sikora Wnętrza/Stolarnia Stig

Lampy wiszące w jadalni -  &Tradition, Spinning pendant

Lampy wiszące w łazience - &Tradition, Mass Light na5.