Terapia światłem

Już dawno minęły czasy, gdy chcąc poprawić swój wygląd, jedynym wyjściem był skalpel, bolesna i długotrwała rehabilitacja oraz niepewny efekt. Obecnie świat medycyny estetycznej wkroczył w erę nowinek technologicznych oraz zabiegów zarówno skutecznych, jak i przyjemnych. 

Skalpel w większości przypadków zastąpiły wysoko wyspecjalizowane maszyny, które nie tylko dbają o nasz wygląd, ale i samopoczucie zarówno przed, jak i po zabiegu. Wiele tych z nowoczesnych urządzeń odczucie dyskomfortu związane z przebiegiem zabiegu sprowadza do minimum. Są również takie, które przeprowadzając dobroczynną rewolucję w naszej skórze jednocześnie pozwalają pacjentowi na pełen relaks. 

ŚWIATŁO, KTÓRE LECZY

Fotomodulacja, fototerapia oraz fotostymulacja to nieinwazyjne metody, w których wykorzystywane jest światło w celach leczniczych. Fotomodulacja polega na stymulowaniu komórek skóry światłem pochodzącym z laserowych diod. Metodę tą w medycynie estetycznej stosuje się w celu odmłodzenia i detoksykacji skóry, biostymulacji, relaksacji oraz leczeniu blizn i oparzeń, również w leczeniu miejscowym cellulitu, przy przebarwieniach oraz trądziku.

Ważnym przystankiem na tropie technologii nowej generacji w terapii światłem jest lampa LED TriWings, która jest wykorzystywana w leczeniu fotomodulacją LED. Spektrum zastosowania lampy jest bardzo szerokie – od odmładzania skóry i zabiegów przeciw jej starzeniu, przez leczenie rozstępów, blizn i terapii bólu, po stymulację gojenia ran oraz stymulację skóry głowy i mieszków włosowych w celu wzmocnienia porostu włosów. 

SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Zabieg lampą może trwać od kilku do kilkunastu minut – w zależności od obszaru zastosowania. W pierwszej kolejności wybierany jest odpowiedni dla danego pacjenta program terapii światłem TriWings. Następnie światło diod jest absorbowane przez komórki skóry. Urządzenie emituje światło atermiczne, czyli nienagrzewające tkanek, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i całkowicie bezbolesny. 

- Wybraliśmy lampę LED TriWings w trosce o dobro naszych klientów, ponieważ to jedyne urządzenie na rynku, dzięki któremu leczenie defektów skóry jest bezpieczne, skuteczne i naprawdę przyjemne: bez nagrzania tkanki i ryzyka poparzenia. Leczenie światłem pozwala uzyskać spektakularne wyniki w bardzo krótkim czasie - mówi dr Paweł Kubik, specjalista medycyny estetycznej w gdyńskim Centrum Medycznym dr Kubik. 

REGENERACJA KOMÓREK

Kolejnym zabiegiem wykorzystujacym leczniczą moc światła jest fototerapia urządzeniem Forever Young BBL BroadBand Light wykonywana w gdyńskiej Holistic Clinic. BBL to innowacyjna technologia wyznaczająca nowe standardy radzenia sobie z dolegliwościami skóry spowodowanymi starzeniem się, aktywnym stylem życia i nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Energia BBL pozwala lekarzowi na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu w przypadku przebarwień, plam starczych, czy słonecznych, małych naczynek na twarzy oraz wielu innych dolegliwości. 

Zabieg fototerapii polega na wykorzystywaniu energii świetlnej, która rozgrzewa górne warstwy skóry i stymuluje jej komórki do regeneracji nowego kolagenu. Ten proces przywróci skórze naturalne piękno, wyrównując naturalny koloryt i nadając jej gładkość, promienność i młodszy wygląd. Dodatkowo, energia fototermiczna wyeliminuje drobne naczynka powodujące zaczerwienienia i zredukuje zbędną melaninę, przyczyniającą się do powstawania zmian pigmentacyjnych i przebarwień. Zabiegowi mogą zostać poddane wszystkie okolice ciała. 

KOLOR MA ZNACZENIE

W zależności od celu zabiegu, stosowana jest inna długość fali światła lub ich połączenia. Światło fioletowe, niebieskie i żółte działają na poziomie naskórka, światło czerwone, pomarańczowe i podczerwień – IR działają zarówno na poziomie naskórka, jak i skóry właściwej. Urządzeniem wykorzystującym technologię podczerwieni jest np. Zaffiro, wykorzystywane w centrum Quadrille SPA w Gdyni. Zabieg termoliftingu jest bezbolesny i bardzo skuteczny - efekty widać już po pierwszym zabiegu. Stosowany jest w celu odmłodzenia, ściągnięcia i poprawienia napięcia skóry twarzy i ciała. 

Kolejnym docenianym przez klientów urządzeniem wykorzystujacym miedzy innymi technologię fotostymulacji światłem LED (w połączeniu z mikroprądami) jest grzebień LED urządzenia CACI ULTIMATE używany w gdańskim salonie Petite Perle. Stosowany jest w zabiegach anti-aging. Synergia fotostymulacji i mikroprądów wypełnia od wewnątrz zmarszczki i wygładza skórę. Jest to bezinwazyjna i bezigłowa alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej polegających na iniekcji kolagenu i innych dermo-wypełniaczy.