Holender wygrywa w Gdańsku

Holender Piedro Schweertman wygrał turniej squasha PSA Euro Styl Open 2015. Turniej już po raz drugi odbył się na kortach Stangiel Tenis&Squash w Gdańsku. Do rywalizacji w międzynarodowym turnieju przystąpiło 16 kwalifikantów, w tym 5 Polaków. 

 

Max Radke

Żaden z Polaków nie zdołał jednak przejść do drugiej rundy kwalifikacji. W finale Piedro Schweertman spotkał się z Francuzem Auguste Dussourd’em. Holender nie dał cienia szansy 19-letniemu Francuzowi, wygrywając cały mecz 3:0, a decydującego seta 11:1. Za pierwsze miejsce w turnieju zwycięzca otrzymał 722 dolary.

– To był mój pierwszy raz w Polsce, ale bardzo mi się podobało. Poziom turnieju był wysoki, a zawodnicy młodzi i bardzo ambitni. O wielu z nich zapewne za jakiś czas jeszcze usłyszymy. Zapewne przyjadę do Gdańska również za rok – mówił zwycięzca.

Warto dodać, że w trakcie turnieju odbył się także klubowy Dzień Otwarty. W bezpłatnych lekcjach z trenerem udział wzięło ponad 50 osób. 

- Mieszkańcy Osiedla Cytrusowego, Nowego Horyzontu oraz pobliskich okolic to przede wszystkim ludzie młodzi, ceniący aktywność fizyczną. Postanowiliśmy więc oprócz bogatej infrastruktury handlowo - usługowej stworzyć również tę rekreacyjno - sportową. Na terenie wspomnianych osiedli oprócz profesjonalnych kortów do squasha znajdują się kryte korty do gry w tenisa, a także wielofunkcyjne boisko oraz klub fitness. Dodam, że jestem wielkim fanem squasha, dlatego tym bardziej cieszy mnie, że tak prestiżowy turniej ponownie zawitał do klubu Stangiel Tenis&Squash na terenie naszego osiedla i pod patronatem naszej firmy - mówi Mikołaj Konopka, wiceprezes zarządu firmy Euro Styl. 

Stangiel Tenis&Squash to autorski projekt Marcina Stanglewicza. Założyciel klubu w przeszłości trenował z między innymi z Agnieszką Radwańską, Martą Domachowską, Caroliną Wozniacki, Jerzym Janowiczem,
Jo-Wilfriedem Tsongą.