Malgrau i Vandis na FashionPhilosop

Malgrau i Vandis - te dwie trójmiejskie marki zaprezentowały się podczas trzynastej edycji Fashion Week Fashionphilosophy Poland w Łodzi. Obie zaprezentowały kolekcje wiosna/lato 2016 i zostały ciepło przyjęte zarówno przez publiczność, jak i ekspertów. 


prestiz

Za marką Malgrau kryje się projektantka Iga Szuchiewicz. Kolekcja bazuje na naturalnych tkaninach: bawełnie, jedwabiu i wełnie. Dominują proste formy z nutą ekstrawagancji, stonowane odcienie niebieskiego, szarości, czerń i mocny akcent w kolorze musztardowym. Vandis to marka stworzona przez Michała Zielińskiego, zwycięzcę programu Project Runway. Futurystyczna wizja przejawiała się w geometrycznych wzorach i nowoczesnych materiałach, m.in. folii PCV. Kolekcja balansuje na granicy mody awangardowej oraz komercyjnej.

 

W Łodzi odbyły się 33 pokazy. My, oprócz trójmiejskich akcentów, prezentujemy projekty, które po prostu wpadły nam w oko. Fashion Week Fashionphilosoph, mimo wzniosłego tytułu mocno różni się od zagranicznych weekendów modowych organizowanych w stolicach tej branży. Nie zrzesza czołowych polskich projektantów, nie przyjeżdżają tu celebryci. Nie stoi się w kolejce na ściankę i nie próbuje przepchnąć się do toalety między tłumem paparazzich. 

 

W Łodzi możesz kupić bilet i jak każdy nie-VIP poznać trochę młodej, wschodzącej, aspirującej polskiej mody. Możesz zobaczyć ambitnych ludzi żyjących z pasją, z których ktoś stanie się przyszłą Baczyńską, czy Jemiołem. Możesz też kupić w strefie showroom oryginalny designerski sweter za rozsądną cenę. Złośliwi mówią, że jaki kraj taki fashion week. Ale czy nie lepiej dążyć do doskonałości niż trwać biernie nic nie robiąc?

 

63
12/2015

Choć gra i tworzy już od dawna, wystąpił na niejednym koncercie, to tak naprawdę głośno zrobiło się o nim dopiero po tym jak wydał wspólnie ze Smolikiem płytę.