Loft z widokiem na Zatokę

Nowoczesny projekt wnętrz w klasycznej kolorystyce – tak najtrafniej można opisać dwupoziomowy loft o powierzchni 120 m² zlokalizowany na jednym z prestiżowych osiedli w Gdyni.


prestiz

Na parterze apartamentu zostały wydzielone dwie strefy: część dzienna z przestronnym salonem wysokim na dwie kondygnacje, jadalnią, otwartą kuchnią oraz częściowo przeszklonym WC. Część prywatna to gabinet, sypialnia córki oraz łazienka. Długi wąski korytarz został optycznie poszerzony przez zastosowanie ogromnych luster i ścian wyłożonych płytami MDF-u polakierowanymi na wysoki połysk. W zabudowie MDF została ukryta szafa na okrycia wierzchnie oraz wejście do obszernej garderoby. 

W podbudowie schodów wyeksponowano biokominek i ukryto wiele schowków. Do estetyki loftu aranżacja wnętrz nawiązuje detalem balustrady i betonową ściana. Większość mebli we wnętrzu została zaprojektowana przez architekt Annę Serafin. Zastosowano oszczędną kolorystykę – ciepłą biel, wiele odcieni szarości oraz czerń połączoną z jednym gatunkiem drewna wenge. 

Wykorzystano wiele rodzajów okładzin ściennych i podłogowych: drewno wenge, czarny błyszczący granit Star Galaxy oraz szary matowy strukturalny Asterix, tynki strukturalne, płyty betonowe oraz imitujące boniowanie, używane na co dzień na elewacjach budynków. Na piętrze znajduje się sypialnia gospodarzy, otwarta biblioteka oraz ogromny taras, z którego rozpościera się przepiękny widok na Zatokę Gdańską.

 

Krzesła w jadalni – Vitra Eames DSR

Sofa – BoConcept

Stolik kawowy - BoConcept

Lampy techniczne – Chors

Dodatki – BoConcept

Meble kuchenne – Nobilia

Ceramika łazienkowa – Duravit Starck 1, Nokken

Kafle – Porcelanosa, Marazzi

 

63
12/2015

Choć gra i tworzy już od dawna, wystąpił na niejednym koncercie, to tak naprawdę głośno zrobiło się o nim dopiero po tym jak wydał wspólnie ze Smolikiem płytę.