Z czego powinien składać się dobry plan emerytalny?

Dobry plan emerytalny powinien przede wszystkim odzwierciedlać nasze oczekiwania co do przyszłości. Jeżeli obecnie jesteśmy na jakimś poziomie życia i ten poziom chcemy utrzymać to musimy mieć na to jakiś konkretny plan. Skoro mamy plan to musimy przewidzieć jaka kwota pozwoli nam ten plan zrealizować. I właśnie tym się na co dzień zajmujemy. 

Jak zatem wygląda to planowanie, jeśli chodzi stricte o produkty emerytalne Aegon?

Są to głównie rozwiązania polegające na systematycznym odkładaniu pieniędzy na przyszłość. Mamy różne produkty, zarówno produkty gwarantowane, które są jednocześnie produktami ochronnymi, jak i produkty inwestycyjne pozwalające na osiągnięcie zysków na poziomie wyższym niż to, co oferują lokaty depozytowe. Głównym produktem jest „Program na Życie”, który składa się z trzech modułów.  Pierwszy z nich jest modułem ochronnym, które ma za zadanie zabezpieczać klienta i jego bliskich na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, w tym: poważnych zachorowań, operacji medycznych, trwałego inwalidztwa czy pobytu w szpitalu. W drugim module mamy gwarantowaną kwotę, którą odkładamy na określony przez nas cel i po tym terminie możemy go zrealizować. W trzeciej części  możemy inwestować nadwyżki finansowe w produkty inwestycyjne i może to spowodować, że klient potencjalnie będzie miał zyski wyższe niż te na standardowych lokatach depozytowych. Klient ma też jasny przekaz, na jaki okres zawiera umowę, jaką kwotę systematycznie może odkładać i jaką kwotę dostanie na końcu oszczędzania. Należy też pamiętać o korzyściach podatkowych  w przypadku takich rozwiązań.

Typowym programem oszczędnościowym jest „Aegon Program Finansowanie Studiów”

Nasz program przeznaczony jest dla każdego rodzica czy opiekuna chcącego zapewnić dziecku pieniądze na studia na wymarzonej uczelni. Jak pokazuje raport kosztów studiowania w Polsce i za granicą  dobre wykształcenie kosztuje, ale dzięki odpowiedzialności za przyszłość dziecka oraz naszej ofercie jest to osiągalne bez rujnowania domowego budżetu.  Dzięki ochronie ubezpieczeniowej rodzica mamy gwarancję, że nawet w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych dziecko otrzyma pieniądze na studia. Aegon gwarantuje również, że suma ubezpieczenia zostanie wypłacona niezależnie od sytuacji na rynkach finansowych. Nie musimy więc martwić się bieżącą sytuacją na światowych giełdach.

Z raportu „Badanie gotowości emerytalnej Polaków 2013” wynika, że 70% Polaków nie ma alternatywnego planu zabezpieczenia finansowego, ani pomysłu na emeryturę. To zatrważające dane.

Na pewno mnie to martwi. Niestety, Polacy nie zostali nauczeni oszczędzania, w szkołach nie prowadzi się jakże potrzebnej edukacji finansowej. Obecna sytuacja jest bardzo dynamiczna i na pewno osoby mające 30 kilka lat zostaną dotknięte różnymi kolejnymi reformami emerytalnymi,  pomysłami na skorzystanie z pieniędzy OFE czy nowym poziomem minimalnym świadczeń. Swego czasu na jednego emeryta pracowały mniej więcej cztery osoby. W granicach roku 2050 będziemy mieli sytuację 1:2, czyli na dwie osoby pracujące będzie przypadał jeden emeryt, co powoduje, że emerytury proporcjonalnie będą dwukrotnie mniejsze. Założenie na dziś jest takie, że osoba przechodząca na emeryturę powinna dostać w granicach 60% ostatniego wynagrodzenia. Każdy musi sobie przemyśleć, w którym miejscu jest obecnie, czy ta kwota będzie mu wystarczała na życie. Mówimy nie o przeżyciu, a o życiu. 

Dlaczego warto zadbać o swoją emeryturę właśnie z firmą Aegon?

Po pierwsze dlatego że na rynku funkcjonujemy od 150 lat, jesteśmy korporacją światową.  Aegon N.V. to jedno z największych  i najważniejszych  giełdowych towarzystw ubezpieczeniowych na świecie. Mamy na świecie ok 40 milionów klientów, z tego ok. 1 mln w Polsce. Jesteśmy ekspertem od kompleksowego zabezpieczenia finansowego  przyszłości. Dlatego też specjalizujemy się w produktach które pomagają uczynić ją bezpieczniejszą, pewniejszą i bardziej dostatnią. Działalność Aegon skupia się na ubezpieczeniach na życie oraz produktach emerytalnych, oszczędnościowych i inwestycyjnych. Grupa działa również w segmencie ubezpieczeń wypadkowych, uzupełniających ubezpieczeń zdrowotnych oraz ubezpieczeń majątkowych.  Ale przede wszystkim dlatego że współpracujemy ze świetnymi fachowcami w branży i oferujemy nowoczesne produkty!

 

70% Polaków nie ma alternatywnego planu zabezpieczenia finansowego, ani pomysłu na emeryturę - wynika z badań firmy Aegon. Polacy nie oszczędzają pieniędzy, nie wiedzą czym jest edukacja finansowa, nie myślą o przyszłości, nie planują emerytury. O tym dlaczego warto to zmienić mówi Jacek Darmorost, dyrektor Biura Regionalnego Aegon Premium w Gdańsku.


Max Radke