Wizytówka młodości

Skóra szyi jest niemal pozbawiona gruczołów łojowych, przez co jest bardzo cienka i delikatna. Każdego dnia podrażniamy ją ubraniami, a latem wystawiamy na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Wszystko to powoduje, ze ciało w tym miejscu szybciej wiotczeje, traci elastyczność, a efekt tego jest łatwy do przewidzenia – zaczynają pojawiać się zmarszczki. Jak zachować młody wygląd skóry szyi?

Najważniejszym elementem jest intensywne nawilżanie. Codziennym rytuałem powinno zatem być stosowanie kremów regenerujących i przeciwzmarszczkowych. Dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu warto zafundować naszej szyi masaż ujędrniający. 

W GABINECIE

Codzienną pielęgnację, przynajmniej raz na jakiś czas warto wspomóc zabiegami wykonywanymi w salonie kosmetycznym lub w gabinecie medycyny estetycznej. 

- Medycyna estetyczna oferuje obecnie szeroki wachlarz zabiegów pozwalających przywrócić młody wygląd skórze szyi, poczynając od pillingów chemicznych, mezoterapii igłowej, zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatoplytkowego, kwasu hialuronowego czy resurfacing przy użyciu lasera frakcyjnego - tłumaczy dr n. med. Dorota Kozicka, specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica w Gdańsku. - W celu uzyskania najlepszych efektów często kojarzy się kilka metod leczenia. Po wykonaniu serii zabiegów uzyskujemy efekt poprawy napięcia i nawilżenia skory, a także redukcji zmarszczek.

KWAS HIALURONOWY

Ciekawym zabiegiem jest Hydrobalans, wykonywany przy użyciu stabilizowanego kwasu hialuronowego. Jest on dedykowany odbudowie i rewitalizacji skóry całego ciała, szczególnie jednak tych miejsc, które cieszą się (wątpliwą) sławą „trudnych do poprawy”, jak właśnie m.in. skóra szyi i dekoltu. Zaleca się serię 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni. W efekcie nasza skóra będzie odbudowana, wzrośnie jej elastyczność, zaś drobne zmarszczki zostaną wygładzone. Zabieg wykonamy w Centrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Chirurgii Skóry Proderm w Gdyni.

Podobny efekt proponuje nam Salon Drausal w Sopocie. Zabieg Intraceuticals bazuje na technologii łączenia hiperbarycznego tlenu ze specjalnym serum, które bogate jest w kwas hialuronowy oraz w składniki regenerujące. Preparat przenika do głębszych warstw skóry wraz z przyłączonymi składnikami aktywnym, a w połączeniu z tlenem liftinguje skórę, wygładza cienkie linie i wypełnia zmarszczki. 

ZABIEG ZAFFIRO

W skutecznej pogoni za uciekającą młodością pomagają tak zwane zabiegi Hi-Tech wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń wykorzystujących naukowe i technologiczne nowinki. Do pielęgnacji i regeneracji szyi i dekoltu najlepiej sprawdzi się zabieg Zaffiro dostępny w Quadrille Spa w Gdyni. Urządzenie emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efektem jest podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. 

W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone. Drugim, długofalowym skutkiem zabiegu Zaffiro, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Proces tworzenia się kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy od 3 do 6 miesięcy po zabiegu. Zabieg jest bezbolesny i można go wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi, których wygląd można dzięki zabiegowi poprawić.

NICI LIFTINGUJĄCE

Osobom, u których pojawiły się dopiero pierwsze oznaki starzenia skóry poleca się zabieg Princess Lift polegający na wszczepieniu nici PDO First Lift. Wykonamy go w Ośrodku Medycyny Estetycznej Dwór Kuźniczki w Gdańsku. Delikatne nici liftingujące wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksanon) stosowanej w medycynie od wielu lat. Implantacja nici jest bezbolesna i praktycznie nieinwazyjna, trwa około 30 minut. Nici stymulują  produkcję nowego kolagenu, wchłaniają się do ośmiu miesięcy, a spektakularny efekt utrzymuje się około dwóch lat.

 

62
11/2015

Jest jedną z najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Każdy w Polsce, kto pali, palił lub ma w rodzinie palacza, zna efekty jego działalności.