Znajdź sens i pomóż

165 tysięcy złotych - tyle pieniędzy zebrano podczas kolejnej już aukcji charytatywnej fundacji Między Niebem a Ziemią. Aukcja, będąca podsumowaniem ogólnopolskiej akcji Znajdź Sens, odbyła się w gościnnych progach Olivia Sky Club. Wzięli w niej udział głównie przedstawiciele trójmiejskiego środowiska prawników i biznesmeni.

Znajdź Sens to cykl warsztatów i spotkań z inspirującymi ludźmi organizowanych przez fundację Między Niebem a Ziemią w całej Polsce. Fundacja opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami. 

Aukcja nie mogłaby odbyć się bez wsparcia osób z zewnątrz, które przekazują lub organizują niebanalne przedmioty na licytację. Tę po raz kolejny w niezwykle zabawny, swobodny, a czasami wręcz brawurowy sposób poprowadził Marcin Żebrowski, dziennikarz TVN 24. Dużym zaskoczeniem była kwota, za którą sprzedano jego osobisty krawat, w którym prowadził telewizyjne studio wyborcze.  Uzyskał on cenę 4000 zł! 

Fundację tradycyjnie już wsparł magazyn Prestiż. Już po raz trzeci ufundowaliśmy na aukcję naszą okładkę wraz z  wywiadem i sesją zdjęciową. Licytacja skończyła się na 15 tysiącach. Najwyższą cenę osiągnął natomiast obraz Marty Słomianowskiej „Kobiecość”, wylicytowany za ponad 22 tys zł. Z kolei radca prawny Dariusz Mądry za 14 tys. zł. kupił obraz namalowany przez trójmiejską malarkę Annę Bocek, na którym widniał portret jego żony. Z tego właśnie obrazu powstała wrześniowa okładka Prestiżu wylicytowana w roku ubiegłym właśnie przez mecenasa Mądrego. 

Podczas aukcji swoją premierę miała też książka „Znajdź Sens”, w której znalazły się relacje z tych warsztatów, a także wywiady, felietony, myśli i przepisy osób, które prowadziły każdy warsztat, m.in. z Jerzym Stuhrem, Jarosławem Kuźniarem, Wojciechem Eichelbergerem, Zbigniewem Ćwiąkalskim, Agnieszką Kręglicką, czy Mateuszem Kusznierewiczem. W ostatnim rozdziale można też przeczytać trzy poruszające rozmowy z fundacyjnymi mamami, które od lat opiekują się swoimi ciężko chorymi dziećmi.

 Aukcje charytatywne, będące podsumowaniem akcji Znajdź Sens, odbywają się w kilku miastach w Polsce, a zebrane fundusze pozwalają przez cały rok wspierać podopiecznych fundacji. A potrzeby dzieciaków są ogromne. Począwszy od specjalistycznych materacy, wózków, sprzętu do rehabilitacji, pościeli, środków opatrunkowych, po finansowanie turnusów rehabilitacyjnych, opieki terapeutycznej, a nawet często po zakup żywności, czy opłacenie rachunków.