Żeglarskie zdjęcie roku

Prezentowane zdjęcie Roberta Hajduka, trójmiejskiego fotografa specjalizującego się w fotografii żeglarskiej, nominowane do tytułu Żeglarskie Zdjęcie Roku w międzynarodowym konkursie The Mirabaud Yacht Racing Image Award 2015. To coroczny konkurs dla profesjonalnych fotografów zajmujących się tematyką żeglarską. 


Matylda Promień

W każdej edycji przyznawane są dwie nagrody: nagroda główna – laureat wybierany jest przez międzynarodową grupę profesjonalistów związanych z żeglarstwem i fotografią oraz nagroda publiczności przyznawana fotografowi, który otrzymał najwięcej głosów w internetowym głosowaniu na stronie konkursu www.yachtracingimage.com. W tegorocznej edycji o prestiżowy tytuł żeglarskiego zdjęcia roku ubiega się 80 fotografii wykonanych podczas regat na całym świecie. 

Robert Hajduk to doświadczony fotograf, dokumentował największe i najbardziej prestiżowe regaty świata, m.in. Vendee Globe, Mini Transat Jacques Vabre, World Match Racing Tour, czy Volvo Ocean Race. Z jego zdjęciami można się zapoznać na stronie www.shuttersail.com