Smolik i Kev Fox nagrali płytę

Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Andrzej Smolik i Kev Fox nagrali właśnie wspólną płytę o prostym tytule Smolik / Kev Fox.


Matylda Promień

Smolik to jeden z najlepszych polskich producentów muzycznych i kompozytorów. Kev Fox jest Anglikiem związanym ze sceną muzyczną Manchesteru. Niedawno zamieszkał w Sopocie. Ze Smolikiem poznał się kilka lat temu na koncercie w Warszawie. 

Natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. Towarzyszył im między innymi znakomity trójmiejski perkusista Kuba Staruszkiewicz, grający na co dzień ze Smolikiem. W efekcie powstał utwór L.O.O.T. Szersza współpraca była tylko kwestią czasu. 

Płyta Smolik / Kev Fox to misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Foxa przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu instrumentów wszelkich, za które odpowiada Smolik zabiera słuchaczy w niezwykłą muzyczną podróż. Warto posłuchać, to muzyczne odkrycie roku i jeden z najciekawszych duetów muzycznych ostatnich lat.