Porsche Dog Day

Ponad dwustu klientów i miłośników marki Porsche włączyło się w akcję pomocy psom z gdyńskiego schroniska Ciapkowo. W ramach imprezy Porsche Dog Day wszystkie psy zostały wyprowadzone na długi spacer, a schronisko otrzymało koce, karmę, kołdry i ubranka dla psów, a także pieniądze. 


prestiz

Spacer z psami z Ciapkowa został wyznaczony trasą biegnącą przez lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 10 km przez las to nie lada wyzwanie, ale nie dla psów, lecz dla ich opiekunów. Nad formą uczestników imprezy czuwali jednak doświadczeni trenerzy personalni, Jakub Krzyżak i Piotr Ostrowski, którzy zadbali o właściwe tempo wędrówki. Psy, których kondycja nie pozwalała na tak długi spacer przydzielone zostały do grupy pokonującej krótszą trasę w pobliżu schroniska.  

Schronisko Ciapkowo w Gdyni prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals. Swój dom ma tutaj około 250 psów i 140 kotów. Często są to zwierzęta cudem uratowane przed śmiercią, przywiązane do drzewa, wyrzucane z samochodów, ofiary wypadków. Schronisko promuje odpowiedzialną adopcję psów, zatem jeśli masz dobre serce, szukasz czworonożnego przyjaciela na całe życie, a nie na chwilę, to znajdziesz go w Ciapkowie.