Krystyna Janda charytatywnie

Recital Krystyny Jandy, występ artystów z gdańskiego Chóru Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego Non Serio oraz licytacja charytatywna - tak wyglądał kolejny już koncert z cyklu „Głosy dla Hospicjów”, który odbył się w Filharmonii Bałtyckiej. 


Matylda Promień

Krystyna Janda, mimo choroby gardła, urzekła publiczność niezwykle nastrojowymi i refleksyjnymi utworami ze spektaklu „Piosenki z teatru”. To koncert, na który składają się piosenki z trzech przedstawień teatralnych: „Białej bluzki” Agnieszki Osieckiej, „Kobiety zawiedzionej” Simone de Beauvoir oraz „Marleny”, opowieści o Marlenie Dietrich. Całość spektaklu przepleciona była rozmową aktorki z publicznością, jej osobistą refleksją na temat teatru i wykonywanych piosenek. 

Na aukcji charytatywnej największą cenę, 3200 zł, osiągnęło zdjęcie z planu filmu „Człowiek z żelaza” zrobione przez legendarnego gdańskiego fotoreportera Zbigniewa Kosycarza. Na fotografii opatrzonej autografem Krystyny Jandy aktorce towarzyszą Andrzej Wajda i Jerzy Radziwiłowicz. Z kolei za 1600 zł wylicytowano medalik, który Krystyna Janda nosiła na szyi grając w serialu „Modrzejewska”.

Dochód z koncertu zorganizowanego przez Fundację Hospicyjną przekazany zostanie na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku i Fundusz Dzieci Osieroconych. W Polsce co pół godziny ktoś poniżej 20 roku życia zostaje sierotą. Osierocone dzieci potrzebują opieki psychologicznej, pomocy materialnej, niezwykle ważne jest też kształcenie nauczycieli i terapeutów. Do tej pory z pomocy Funduszu skorzystało około 7500 dzieci z całej Polski. Akcję można wesprzeć dokonując przelewu na konto 93 1540 1098 2001 5562 4727 0011.