Konieczka podbija świat

Co, a raczej kto łączy Davida LaChapelle’a, artystę fotografika i ikona popkultury oraz Amber Rose, piosenkarkę i jedna z najsłynniejszych celebrytek świata? To Katarzyna Konieczka, sopocka projektantka i kostiumograf, która stworzyła kostium na potrzeby sesji zdjęciowej do książki „How to be a bad bitch”. 


Matylda Promień

S

esję robił David LaChapelle, książkę będącą pełną pikantnych historii biografią, napisała Amber Rose. Na zdjęciu zdobiącym tylną okładkę książki amerykańska skandalistka pozuje w kostiumie Katarzyny Konieczki.

- Kostium jest zrobiony z plastiku i został pomalowany specjalnie dla Davida. Pewnego dnia odezwał się do mnie stylista LaChapelle’a, który pracuje z nim przy niemal wszystkich jego projektach. Powiedział, że słynny fotograf jest zachwycony moimi projektami i zapytał, czy chcę wziąć udział w projekcie z Amber Rose. Takim ludziom jak LaChapelle się nie odmawia - mówi Konieczka. 

Współpraca okazała się owocna. Już niedługo, w kolejnych projektach słynnego fotografa znajdą się nakrycia głowy zaprojektowane przez Katarzynę Konieczkę. LaChapelle to kolejna ikona światowej fotografii, z którą współpracuje sopocka projektantka. Pierwszym był słynny Nick Knight. W kostiumach Konieczki można było także zobaczyć Lady Gagę, Zombie Boya, Coco Rosie, Natashę Poly, czy Daphne Guinness.