Coroczne gdańskie święto piwa Oktoberfest w Hotelu Gdańsk

Jerzy Kryszak, Birant Honorowy, odbił pierwszą beczkę piwa specjalnie uwarzonego na Gdańskie Dożynki Piwne w Hotelu Gdańsk – OKTOBERFEST 2015. Impreza z jednej strony nawiązuje do piwnego święta w Monachium, z drugiej zaś głównym celem Brovarni i Hotelu Gdańsk jest  kultywowanie gdańskich tradycji piwnych.


prestiz

W Gdańsku tradycja warzenia piwa i biesiadowania przy nim ma ponad 600 lat. W XVI-wiecznym Gdańsku było 440 browarów, a dzisiaj tę tradycję kultywuje Brovarnia Hotelu Gdańsk. W trakcie tego święta nawiązuje się do tej historii, gdzie tradycja polsko - niemiecka była podstawowym elementem rozwoju Gdańska. 

Goście w tradycyjnych strojach bawarskich, ale też kaszubskich znakomicie wkomponowali się w starogdańskie święto piwa. Uroczyste odbicie beczki, bawarskie specjały kulinarne, piwo w litrowych kuflach, muzyka na żywo, zabawy i konkursy - świadkami tego ceremoniału byli zacni gdańszczanie, w tym m.in. Prezydent Miasta Gdańska,
Paweł Adamowicz oraz senator Edmund Wittbrodt.

 

62
11/2015

Jest jedną z najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Każdy w Polsce, kto pali, palił lub ma w rodzinie palacza, zna efekty jego działalności.