Toyota w terenie

Marka Toyota słynie z wielu cech, m.in. z niezawodności oraz nowoczesnych, hybrydowych napędów. Ale również, o czym nie można zapomnieć, Toyota jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów samochodów terenowych. Aby o tym przypomnieć, diler tej marki, firma Carter zorganizowała spotkanie z terenową flotą w Adventure Park w Gdyni Kolibkach.

Najwięcej atrakcji dostarczyły jednak jazdy testowe. Na różnych odcinkach kierowcy mieli okazję poznać możliwości terenowych modeli. Osobiście przetestować można było Land Cruiser’a 150 w wersji 3 i 5 drzwiowej oraz Hilux’a. Ponadto, organizatorzy proponowali jazdy w roli pasażerów zmodyfikowaną odmianą Hilux z podwyższonym i wzmocnionym zawieszeniem oraz klasycznym Land Cruiser’em J40 z 1982 roku. Ten ostatni, był swoistą wisienką na torcie i dostarczał chyba najwięcej radości.

- Egzemplarz ten pochodzi ze Szwecji, sprowadziliśmy go z okolic Goeteborga. To klasyczna odmiana Land Cruiser’a w jednej z najrzadszych odmian z długim rozstawem osi. Auto jest w oryginalnym stanie, po zakupie wymieniliśmy tylko płyny eksploatacyjne. Obecna wartość takich egzemplarzy to około 10 000 € – opowiada jeden z instruktorów.

Na terenie Parku w Kolibkach można było także wypatrzeć klasyczny model Corolli oraz Land Cruiser’a HDJ100. Przygotowany tor przeszkód nie ujawnił 100% możliwości testowanych samochodów, ale pozwolił zasmakować off-road’u, a wielu klientom pokazał co potrafią zakupione przez nich samochody.

62
11/2015

Jest jedną z najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Każdy w Polsce, kto pali, palił lub ma w rodzinie palacza, zna efekty jego działalności.