Naturalny ogień w nowym wydaniu

Wraz z rozwojem technologii rosną nasze oczekiwania w stosunku do produktów, którymi się otaczamy. Tradycyjne, często przestarzałe rozwiązania coraz częściej zastępujemy nowoczesnymi odpowiednikami. Również ogień, który obecny jest w naszych domach od zawsze, ewoluuje. Tradycyjne kominki wymagają instalacji kominowych, a ich użytkowanie jest uciążliwe i czasochłonne. Doskonałą alternatywą są biokominki. 


Matylda Promień

Biokominki dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań pozwalają cieszyć się naturalnym ogniem w dowolnie wybranym momencie.  

CZYM JEST BIOKOMINEK?

Kominek na bioetanol to rozwiązanie wręcz stworzone dla apartamentów i przestrzeni, w których instalacja tradycyjnego kominka nie jest możliwa. Biokominki nie wymagają podłączeń stałych oraz przewodów kominowych, ich aranżacja jest zatem niezwykle prosta. 

Na rynku dostępne są kominki automatyczne wyróżniające się technologią czystego spalania BEV® (Burning Ethanol Vapours) opatentowane przez lidera w branży – firmę Planika. Dzięki jej zastosowaniu, nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu pomiędzy paliwem i ogniem, a kominki nie wytwarzają popiołu, dymu oraz zapachu. Technologia ma również wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa, a zatem wydłużenie czasu pracy urządzenia.  Warto podkreślić, że jedynymi produktami procesu spalania są para wodna i dwutlenek węgla w znikomej ilości (podobnie, jak w powietrzu wydychanym przez człowieka). Kominki nie wymagają przeglądów oraz czyszczenia. 

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

Biokominki Planika to najnowocześniejsze urządzenia dostępne na rynku. Wysoce zaawansowane modele są kontrolowane za pomocą mikroprocesora, ich działanie jest w pełni zautomatyzowane, a klient otrzymuje możliwość sterowania kominkiem za pośrednictwem pilota i urządzeń mobilnych. Biokominki mogą również zostać zintegrowane z systemami Inteligentnego Domu. Wbudowane czujniki bezpieczeństwa dbają o to, by praca urządzenia przebiegała bezproblemowo, pozwalając cieszyć się niczym niezakłóconą bliskością ognia. Biokominki Planika to urządzenia wysoce zaawansowane, spełniające międzynarodowe standardy bezpieczeństwa potwierdzone certyfikatami. 

MNOGOŚĆ ZASTOSOWAŃ 

Dzięki oryginalnym wzorom, biokominki  idealnie wpasowują się do każdej przestrzeni zarówno prywatnej, jak i komercyjnej. Z łatwością, można je wkomponować w już istniejącą zabudowę, wnękę w ścianie, wolnostojący mebel, czy po prostu zawiesić jak obraz. Bezpieczeństwo użytkowaniu, w połączniu z łatwością w obsłudze, sprawia, że biokominki są doskonałym dodatkiem do przestrzeni hotelowych, restauracyjnych czy SPA. Jako, że wymagają jedynie podłączenia do prądu, nie są ograniczane przez instalacje znajdujące się w budynku, a zmiana aranżacji nie wiąże się z koniecznością remontu. Ponadto, kominki zasilane etanolem mogą zostać dostosowane pod konkretny projekt. 

Aby znaleźć model biokominka dla siebie lub uzyskać poradę dotyczącą jego aranżacji, wystarczy udać się do gdańskiego showroomu firmy Unitherm, specjalizującej się m.in. w urządzeniach grzewczych.

62
11/2015

Jest jedną z najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Każdy w Polsce, kto pali, palił lub ma w rodzinie palacza, zna efekty jego działalności.