Melisa do salonu

Uspokaja, relaksuje, wycisza - taka właśnie jest Melisa, kolekcja mebli zaprojektowana przez Tomka Augustyniaka dla marki NAP. Prezentacja kolekcji odbyła się w salonie firmowym marki w Gdyni Redłowie. W kolekcji Melisa dostępne są: narożnik, sofy 2,5 i 3 osobowe, fotel, szezlong i pufa oraz drewniane stoliki z blatem z kolorowego linoleum.


prestiz

Melisa łączy elementy dobrego designu, wysokiego komfortu z możliwością zastosowania do wykończenia naturalnych materiałów:  lnu, bawełny, wełny, linoleum. Projektant przewidział dla całej kolekcji jeden model nogi drewnianej, toczonej, w klimacie wzornictwa skandynawskiego.

- Nazwa była dla mnie oczywista, bowiem projekt zakładał stworzenie zestawu mebli bardzo wygodnych, bardzo domowych, bardzo funkcjonalnych o spokojnej, bezpretensjonalnej estetyce. Melisa to zioła, które mają działanie uspokajające i rozluźniające, chciałem, aby te właściwości cechowały ten projekt. Ważnym elementem był swobodny charakter, wszystkich mebli zestawu - luźne, o zróżnicowanych wielkościach poduszki z nowatorską funkcją ich kształtowania - mówi Tomasz Augustyniak. 

Efekt komfortu został uzyskany poprzez połączenie pianek o różnej charakterystyce z pierzem. Duża wariantowość brył pozwala na swobodne aranżowanie przestrzeni. W przyszłości NAP planuje powiększenie kolekcji Melisa o kolejne meble - biurko z zastosowaniem linoleum oraz  krzesło. 

62
11/2015

Jest jedną z najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Każdy w Polsce, kto pali, palił lub ma w rodzinie palacza, zna efekty jego działalności.